ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Menší turnaje jsou přátelštější, myslí si jednička na Spartě Šafářová

Velikost textu:

Praha – Tenisový turnaj ITF Sparta Prague Open ozdobila účast světové jednadvacítky Lucie Šafářové. Klání ve Stromovce dala přednost před velkou soutěží v Římě mimo jiné kvůli příjemné atmosféře. "Ráda se sem vracím. Je to skoro jediná možnost v roce zahrát si před domácím publikem," řekla hráčka nasazená na turnaji s dotací 100 000 dolarů jako číslo jedna.

Lucie Šafářová na Sparta Prague Open
Lucie Šafářová na Sparta Prague Open

"Řím je obrovský turnaj, je velmi silný. Hráčky za šedesátkou se nedostanou do hlavní soutěže. I tady můžou získat kvalitní body," upozornila šéfka správní rady Sparty Petra Langrová.

"Mám ráda menší turnaje kvůli přátelštější atmosféře," prohlásila Šafářová. "Kolikrát se člověk nedostane k tolika zápasům. Je příjemné zařadit i menší turnaj a získal trochu sebevědomí. Myslím si, že tento turnaj je výborně obsazen," dodala česká hráčka o třetím ročníku turnaje, jehož ambasadorkou je legendární tenistka Hana Mandlíková.

přehrát video
Téma pro hosty Marka Svačiny

Šafářovou čeká v dnešním čtvrtfinále osmá nasazená Ajuki Moritaovou z Japonska. V turnaji stále pokračuje také jednačtyřicetiletá Japonka Kimiko Dateová-Krummová. Ve čtvrtfinále se utká s Češkou Klárou Zakopalovou. O semifinále se popere také Eva Birnerová s Francouzkou Alize Cornetovou. Z turnaje již vypadly Barbora Záhlavová-Strýcová a sestry Karolína a Kristýna Plíškovy.

Sobotní perlička: Ivan Lendl vs. Jiří Novák

Součástí turnaje bude i hvězdná exhibice, na které v sobotu v rámci semifinálového programu pobaví diváky bývalý první hráč světa Ivan Lendl, současný kouč Brita Andyho Murrayho, s někdejší světovou pětkou Jiřím Novákem. Kvůli Lendlovi se zvedla kapacita hlediště ze sedmi set na 1 200 míst. "V neděli před finále plánujeme dětský den, kde bude Ivan (Lendl) trávit s dětmi čas na kurtě," doplnila Petra Langrová. Pro nejmenší návštěvníky turnaje je od 10:30 připraven všesportovní a tenisový program a také autogramiáda s Ivanem Lendlem.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.