ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Záhlavová-Strýcová na Spartě nepřešla přes první kolo

Velikost textu:

Praha - Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová skončila nečekaně hned v prvním kole turnaje kategorie ITF Sparta Prague Open. Třetí nasazená dnes prohrála s Australankou Casey Dellacquaovou hladce 3:6 a 1:6.

Barbora Záhlavová-Strýcová
Barbora Záhlavová-Strýcová

Sedmapadesátá hráčka světa Záhlavová-Strýcová na začátku zápasu sice vedla 2:0, ale pak v chladném počasí ve Stromovce prohrála dvanáct ze čtrnácti her. "Jsem trošku nachlazená, ale hrála jsem špatně, a proto se na to nechci vymlouvat. Vůbec jsem nebyla ve hře," hlesla cestou do šaten.

Dost úsilí musela vynaložit nejvýše nasazená Lucie Šafářová. Dvaadvacátá hráčka světa prohrávala s Monikou Puigovou z Portorika, až 207. na žebříčku WTA, v prvním setu 1:3, ale pěti hrami v řadě set získala. Druhou sadu rozhodl až tie-break. "Člověk neví, co od ní může očekávat. Ona neměla co ztratit a trefovala i míče, které bych ani nečekala. Snažila jsem se pořád soustředit a myslím, že jsem to pak zvládla dobře," oddechla si Šafářová po ovacích zaplněné tribuny.

Do druhého kola postoupila také Karolína Plíšková. Vítězka juniorky na Australian Open 2010 si poradila s Japonkou Rikou Fudžiwaraovou snadno 6:1 a 6:2. Její dvojče Kristýna Plíšková podlehla Polce Urszule Radwaňské, sestře světové trojky Agnieszky, dvakrát 3:6. Vypadla i Sandra Záhlavová.

přehrát video
Sparta Prague Open
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.