ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Berdych a Ulihrach vypadli v Prostějově už ve čtvrtfinále

Velikost textu:

Prostějov - Český tenista Tomáš Berdych na turnaji v Prostějově překvapivě vypadl už ve čtvrtfinále. Třináctý hráč světa dnes nestačil na Brazilce Thomaze Bellucciho, kterému ve světovém žebříčku patří až 76. pozice. Favorizovaný Berdych prohrál 4:6 a 2:6.

Český tenista Tomáš Berdych
Český tenista Tomáš Berdych

V prvním setu si oba tenisté až do stavu 4:4 drželi podání. Berdych pak své ztratil a v následujícím gamu navzdory shodám přišel o set. Bezchybně hrající Brazilec mu ve druhé sadě nedal šanci. "Bellucci hrál skvělý antukový tenis. Viděl jsem, že je dobrý, už v jeho utkání s Nadalem v Paříži. Výborně servíroval a hrál agresivně," řekl Berdych.

Z vyřazení byl zklamaný. "V domácím prostředí jsem chtěl dosáhnout lepšího výsledku, bohužel se to nepodařilo. Musím se hodně zamyslet nad tím, co způsobilo mou porážku," dodal daviscupový reprezentant.

Závěr challengeru Czech Open se odehraje bez českých tenistů, protože vypadl i Bohdan Ulihrach. Ten prohrál rovněž ve dvou setech s Belgičanem Christophem Rochusem. Po zápase si stěžoval především na špatné podání. "Bez kvalitního servisu se takové utkání hrát nedá. Dělalo mi potíže slunce svítící do nadhozu, ale to není omluva," řekl.

Dvouhra - čtvrtfinále:

Bellucci (8-Braz.) - Berdych (1-ČR) 6:4, 6:2, Ch. Rochus (Belg.) - Ulihrach (ČR) 6:4, 6:3, Calleri (4-Arg.) - Roitman (Arg.) 7:5, 6:4, Vassallo Arguello (Arg.) - Cipolla (It.) 6:0, 6:3.

Semifinálové dvojice:

Bellucci - Calleri, Ch. Rochus - Vassallo Arguello.

Čtyřhra - semifinále:

Haggard, Tourte (JAR/Fr.) - Jebavý, Zeman (ČR) 6:4, 6:3.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.