ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Tomáš Berdych v Prostějově bez problémů postoupil

Velikost textu:

Prostějov - Nejlepší český tenista Tomáš Berdych zvládl vstup do challengeru Czech Open v Prostějově, kam přijel po vyřazení v druhém kole Roland Garros. Na domácí antuce dnes v prvním kole vyřadil Itala Simoneho Vagnozziho, kterému povolil jen tři gamy.

Český tenista Tomáš Berdych
Český tenista Tomáš Berdych

V druhém setu jejich zápasu se spustila průtrž mračen a pořadatelé museli zatáhnout střechu nad centrálním dvorcem prostějovského areálu. "Hluk z dopadů proudů vody na střechu přehlušoval údery raket do míčů. To byla pro nás oba velmi zvláštní situace, řekl bych rušivá," vyprávěl dvanáctý hráč světa.

V Prostějově chce po zklamání z Paříže nasbírat co nejvíce bodů do světového žebříčku. "Chci postoupit co nejdál, ale pokud bych na tomto turnaji neuspěl, do konce letošní sezony bude ještě hodně možností," řekl Berdych, který je po pauze zaviněné zraněním z Davisova poháru plný sil.

Jinak v Prostějově pokračovaly nezdary českých tenistů: Jiří Vaněk prohrál ve třech setech s Flaviem Cipollou z Itálie, Jaroslav Pospíšil nestačil na Rusa Tejmuraze Gabašviliho a Michal Tabara podlehl Rakušanovi Martinu Slanarovi. V druhém kole se tak z domácích hráčů vedle Berdycha představí už jen Bohdan Ulihrach.

Výsledky: Dvouhra - 1. kolo:

Berdych (1-ČR) - Vagnozzi (It.) 6:1, 6:2, Cipolla (It.) - Vaněk (ČR) 6:3, 1:6, 6:3, Gabašvili (Rus.) - Pospíšil (ČR) 6:4, 6:1, Slanar (Rak.) - Tabara (ČR) 4:6, 7:6 (7:4), 7:6 (7:3), Andrejev (2-Rus.) - Čapkovič (SR) 6:4, 6:2, Calleri (4-Arg.) - Muňoz (Šp.) 6:2, 7:5, Bellucci (8-Braz.) - Červeňák (SR) 4:6, 6:3, 6:3, De Voest (JAR) - Hrbatý (SR) 7:6 (8:6), 0:6, 6:2, Roitman (Arg.) - Eschauer (Rak.) 6:4, 4:6, 6:4, Ch. Rochus (Belg.) - T. Nieminen (Fin.) 6:1, 6:2.

Čtyřhra - 1. kolo:

Haggard, Tourte (JAR/Fr.) - Lacko, Navrátil (SR/ČR) 6:1, 6:2.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.