ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

V semifinále Roland Garros jsou znovu tři srbští zástupci

Velikost textu:
aktualizováno 4. 6. 2008 10:27

Paříž - Srbský tenis bude mít stejně jako loni na turnaji Roland Garos v Paříži v semifinálových zápasech hned trojnásobné zastoupení. Kromě španěla Nadala si už účast mezi elitou vybojovali Džokovič, Ivanovičová a Jankovičová.

Srbská tenistka Jelena Jankovičová
Srbská tenistka Jelena Jankovičová

Ivanovičová zatím prochází turnajem bez ztráty setu. Druhá nasazená hráčka nedala šanci ani turnajové desítce Patty Schnyderové, pro niž je antuka nejoblíbenějším povrchem. Problémy měla jen v závěrečném gamu, kdy po dvojchybě nakonec proměnila až třetí mečbol.

O postup do finále si zahraje s krajankou Jankovičovou, kterou porazila v pěti z šesti dosavadních vzájemných zápasů. "Už jsme spolu hrály mockrát a vždycky to byly těsné zápasy. Myslím ale, že jsme spolu nikdy nehrály na grandslamu. Bude to zajímavý zápas a aspoň je jistá Srbka ve finále," řekla Ivanovičová.

Jankovičová se po celý průběh turnaje potýká se zdravotními problémy a i duel se Španělkou Carlou Suarezovou-Navarrovou odehrála s obvázaným pravým předloktím. V typicky antukovém tenise, plném dlouhých výměn, však byla Srbka přesnější než její soupeřka, která se v Paříži dostala z kvalifikace až mezi posledních osm.

Nejlepší srbský tenista Djokovič zvládl těsný zápas s kamarádem z dětství Gulbisem, s nímž trénoval v mnichovské akademii Nikiho Piliče. Třetí nasazený tak popáté za sebou postoupil do semifinále grandslamu, což se před ním podařilo jen Rogeru Federerovi, Ivanu Lendlovi a Borisi Beckerovi.

V semifinále Roland Garros ho stejně jako loni čeká trojnásobný šampion Rafael Nadal. Tomu netrvalo ani dvě hodiny, než vyřadil krajana Nicolase Almagra a prodloužil svou pařížskou vítěznou šňůru už na 26 zápasů.

Dvacátý hráč světa Almagro mu téměř nekladl odpor. "Myslel jsem si, že to bude velmi těžký zápas, protože má velmi dobrý servis. Ale není snadné hrát na centrálním dvorci, ten kurt je velmi velký a je těžké se mu přizpůsobit," omlouval Nadal špatný výkon svého soupeře.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.