Cyklotoulky

Kvitová prohrála v osmifinále French Open s Estonkou Kanepiovou

Paříž - Český tenis už po dnešku nemá zastupení v pařížské dvouhře. V osmifinále se s French Open rozloučila i osmnáctiletá Petra Kvitová, která v dohrávaném utkání nestačila na Estonku Kanepiovou. Při premiéře na grandslamovém turnaji přesto dosáhla zatím největšího úspěchu.

Petra Kvitová
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Zápas začal už včera večer a lépe do něj vstoupila Estonka, když vyhrála první set 6:3. Kvitová ale ve druhém setu zabrala a sadu získala stejným poměrem. Potom bylo ale utkání přerušeno kvůli tmě.Dnešní dohrávka pak už pro českou tenistku radostná nebyla. V rozhodující sadě uhrála jenom jeden game a za 25 minut se s Paříží rozloučila.

Kanepiová se ve čtvrtfinále utká se čtvrtou nasazenou Světlanou Kuzněcovovou z Ruska, která rovněž v dnešní dohrávce porazila Bělorusku Victorii Azarenkovou.

Ženy: Dvouhra - 4. kolo:

Kanepiová (Est.) - Kvitová (ČR) 6:3, 3:6, 6:1,