ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
Fed Cup

Srbské tenistky chtějí zdolat Rusky a hrát poprvé finále

Velikost textu:

Moskva - Předloni Srbové v čele s Novakem Djokovičem triumfovali v Davisově poháru a letos je touží napodobit ženy ve Fed Cupu. I proto se po roce v týmu znovu sešly bývalé světové jedničky Ana Ivanovičová a Jelena Jankovičová. Obě přijely na semifinále do Moskvy, kde se pokusí porazit ruský výběr. Srbky v předešlých třech zápasech Rusko ani jednou neporazily. V roce 2010 právě Ivanovičová prohrála v Bělehradě obě dvouhry i rozhodující čtyřhru. "To už je dávno, čas pokročil," řekla.

Ana Ivanovičová
Ana Ivanovičová

S Ivanovičovou a Jankovičovou jsou v týmu Bojana Jovanovská a Aleksandra Kruničová. Ruský stratég Šamil Tarpiščev nemohl počítat se zraněnými Marií Šarapovovou a Věrou Zvonarevovou, a proto povolal Marii Kirilenkovou, Anastasii Pavjučenkovou, Světlanu Kuzněcovovou a Jelenu Vesninovou.

"Abych byla upřímná, nejsem úplně týmová hráčka. Nejraději hraju za sebe, reprezentovat zemi je náročné. Člověk se víc stresuje, protože se snaží za každou cenu uspět a nehraje úplně uvolněně," řekla 21. hráčka světa Kirilenková.

Maria Kirilenková
Maria Kirilenková

Rusky loni ve finále prohrály doma s českými tenistkami, které čeká v Ostravě semifinále proti Itálii, v rozhodující čtyřhře a přišly o dlouho trvající domácí neporazitelnost. "V každém koutě tady cítím velkou domácí podporu a věřím, že nám fanoušci pomohou vybojovat další finále, po kterém toužíme," řekla světová dvaadvacítka Pavljučenková.

Hrát se bude na antuce ve Sportovním paláci. Na povrch si srbský tým během týdne hodně stěžoval a Tarpiščev přiznal, že se při jeho přípravě udělaly chyby, a proto nebyl ideální. "Jsou v něm díry a není dobrý, ale snaží se ho upravit, aby na zápas vyhovoval," řekl kapitán Dejan Vranes. "Na kurt se ale neohlížíme, Ivanovičová a Jankovičová jsou skvělé a cílem je uspět," prohlásil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.