České ragby

Šafářová přehrála Wozniakovou a postoupila do čtvrtfinále

Charleston - Tenistka Lucie Šafářová postoupila na antukovém turnaji v Charlestonu do čtvrtfinále. Ve 3. kole porazila Kanaďanku Aleksandru Wozniakovou 6:2, 6:7 a 6:1.

Poslední českou zástupkyni ve dvouhře nyní čeká vítězka duelu mezi Ruskou Věrou Zvonarevovou a Švýcarkou Stefanií Vögeleovou, proti níž bude usilovat o nejlepší výsledek v sezoně. Ve čtvrtfinále byla Šafářová už v Dauhá a Sydney, ale vždy vypadla. Mezi nejlepší čtyři naposledy prošla loni v říjnu v Moskvě. Devátá nasazená si proti Wozniakové vedla velmi dobře především při svém servisu, který za celý zápas ani jednou neztratila.

Ve druhé sadě sice dovolila soupeřce osm brejkbolů, ale Kanaďanka ani jeden nevyužila. Druhý set tak musel rozhodnout až tie break, který Šafářové nevyšel a rozuzlení přinesl až třetí set. V něm už pětadvacetiletá Češka dominovala a za dvě hodiny a 20 minut slavila vítězství. Vzájemnou bilanci tak vyrovnala na 1:1.