ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Předprodej na Fed Cup začíná. Vstupenky stojí od 450 Kč

Velikost textu:
aktualizováno 26. 3. 2012 13:30

Praha - Poprvé po dvou letech se české tenistky představí ve Fed Cupu doma. Úřadující královny soutěže budou hostit v dubnovém semifinále Itálii a předprodej lístků na duel v ostravské ČEZ aréně začal dnes v poledne. Dvoudenní vstupenky stojí 790 a 690 korun, jednodenní přijdou na 450 korun. Kapacita arény ve Vítkovicích je pro potřeby Fed Cupu 6 500 míst. Zápas českého týmu v čele se světovou trojkou Petrou Kvitovou se uskuteční 19. a 20. dubna.

Fanoušci fedcupového týmu
Fanoušci fedcupového týmu

"Do Ostravy už se strašně moc těším, hrát zase před domácím publikem bude úžasné. Věřím, že bude stejně rychle vyprodáno, jako se vyprodal Davis Cup v Praze," uvedla Kvitová v tiskové zprávě. Lístky na čtvrtfinále Davisova poháru proti Srbům, které se hraje příští týden v O2 aréně, byly vyprodány za třicet hodin.

Kvitová ve Fed Cupu vyhrála už osm dvouher za sebou a byla hlavní strůjkyní triumfu týmu kapitána Petra Pály v loňském ročníku. Naposledy prohrála předloni s Italkou Flavií Pennettaovou v semifinále v Římě, kde Češky podlehly 0:5.

"Vím, že ostravské publikum je úžasné, navíc přijedou i nějaké autobusy z Fulneku, a tak nepochybuji, že atmosféra bude parádní," věřila Kvitová.

Petra Kvitová s trenérem Pálou
Petra Kvitová s trenérem Pálou

"Ostrava byla dosud považována za daviscupové město, ale je to město sportu, kde diváci umějí fandit a dokážou vytvořit skvělou atmosféru pro jakoukoli zajímavou událost. Semifinále Fed Cupu s obhájkyněmi trofeje v čele s Kvitovou takovou událostí bezpochyby je," nastínil očekávanou atmosféru nadcházejícího semifinále majitel pořádající agentury Česká sportovní Miroslav Černošek.

Fedcupová mísa, kterou české hráčky vybojovaly vloni v Moskvě, bude během zápasu vystavena v hale.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.