Kooperativa NBL 2023/2024

V Dubaji vypadly ve druhém kole Šafářová i Benešová

Dubaj - Tenistka Lucie Šafářová vypadla ve druhém kole turnaje v Dubaji se čtvrtou nasazenou Australankou Samanthou Stosurovou po prohře 1:6, 6:7 a 1:6. Ve stejné fázi soutěže skončila také Iveta Benešová a zbytek singlového turnaje se odehraje bez české účasti.

Šafářová podobně jako při posledním vzájemném duelu na loňském turnaji v Miami Stosurové jednoznačně podlehla v úvodním setu, narozdíl od tehdejšího utkání ale zvládla tie-break v druhé sadě. Ve třetím setu nicméně česká dvojka znovu od počátku nestačila a s loňskou šampionkou US Open prohrála 1:6.

Benešové se pomstila Sabine Lisická za nedávnou porážku v 1. kole Fed Cupu, v němž mostecká rodačka otočila úvodní duel dvouhry a nasměrovala Češky ve Stuttgartu k postupu. Dnes zvítězila Němka jasně 6:3 a 6:3 a srovnala vzájemný poměr zápasů na 2:2.