ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Kvitová se Štěpánkem budou na OH hrát smíšenou čtyřhru

Velikost textu:
aktualizováno 17. 2. 2012 14:02

Prostějov - Českou medailovou nadějí na olympijských hrách v Londýně bude v tenisovém turnaji nově sestavená dvojice ve smíšené čtyřhře Radek Štěpánek, Petra Kvitová. Deblový vítěz Australian Open Štěpánek si mix zahraje vůbec poprvé, wimbledonská šampionka ve dvouhře Kvitová hrála ve smíšené čtyřhře na oficiálních turnajích tři zápasy.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

Štěpánek se na olympijských hrách kromě dvouhry představí ještě ve čtyřhře s Tomášem Berdychem. "Řešili jsme otázku mého partnera ve čtyřhře delší dobu. Tomáš by už zřejmě neměl tolik sil na mix. Oslovila jsem Radka Štěpánka a ten mi řekl své ano," popsala na dnešní tiskové konferenci v Prostějově Kvitová, jak ke vzniku partnerství došlo.

"Věřím, že mě Radek povede jako zkušený deblista. Můžeme uhrát na olympiádě dobrý výsledek," poznamenala Kvitová, jež si smíšenou čtyřhru poprvé vyzkoušela loni na Roland Garros. Na začátku roku na exhibičním Hopmanově poháru zase hrála s Berdychem.

Kvitová se Štěpánkem si před Londýnem zřejmě své partnerství neotestují. "V Paříži i ve Wimbledonu se oba budeme soustředit na dvouhru, takže mnoho šancí na čtyřhru nevidím," tvrdila Kvitová.

přehrát video
Reakce Petry Kvitové a Ivo Kaderky

Štěpánek se na olympijský turnaj ve smíšené čtyřhře těší. "Bude to určitě velký zážitek. A také moje poslední šance na zisk olympijské medaile. Pevně věřím, že budeme těžit z našich silných tenisových stránek," doufal český daviscupový reprezentant.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.