ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš
Davis Cup

Berdych už je s týmem, v Ostravě bude jen udržovat formu

Velikost textu:
aktualizováno 7. 2. 2012 17:30

Ostrava – Lepší zpráva snad český tenisový tým nemohla ani potkat. Tomáš Berdych přijel na utkání prvního kola Davisova poháru proti Itálii ověnčený turnajovým titulem z francouzského Montpellieru a dodal pádný důkaz, že o jeho aktuální formě nemůže být žádných pochyb. Sedmý hráč světa má v novém roce zatím důvody ke spokojenosti. Poté, co s Petrou Kvitovou ovládl Hopmanův pohár, prošel do čtvrtfinále Australian Open v Melbourne a teď ve Francii získal sedmý turnajový vavřín v kariéře.

Český daviscupový tým
Český daviscupový tým

"Zase bych z toho nedělal takovou vědu. Radkův grandslamový titul má stejnou, ne-li větší váhu. Pro mě je nejdůležitější, jak vypadá hra, a aby se můj tenis zlepšoval. Jsem rád, že to, co denně děláme, je vidět. Výsledky přišly hned vzápětí," řekl Berdych, který halový turnaj vyhrál po více než šesti letech. "Jsem spokojen hlavně s tím, že se mi podařilo navázat na formu z Austrálie a rychle si zvyknout na odlišné podmínky v Evropě," podotkl rodák z Valašského Meziříčí.

Zatímco většina tenistů hrající Davisův pohár minulý týden volila odpočinek, Berdych si po pobytu v Austrálii naplánoval ještě start v Montpellieru. "Já jsem měl po návratu pár dnů volno a i vzhledem k tomu, že jsem věděl, že turnaj je pro 28 hráčů, mohl bych být předsazený a hrát až ve čtvrtek, tak jsem se toho nebál," vysvětlil Berdych. Čtyři zápasy ve čtyřech dnech zvládl bravurně a bez zaváhání. V Ostravě se proto chce jen udržovat ve formě. "Budu spíše odpočívat," přiznal Berdych.

Corrado Barazzutti, nehrající kapitán Italů:

"Češi jsou určitě favority zápasu. Tomáš Berdych je hráč světové extratřídy. Povrch je rychlý, ale míče zas trochu pomalejší. Určitě máme šanci vyhrát."

Povrch v ostravské ČEZ Areně si vyzkouší až odpoledne, ale z doslechu od spoluhráčů ví, co ho čeká. "Zatím jsem ještě neměl možnost si na něm zahrát, ale jak říkali kluci, kurt je hodně rychlý, což je přesně, jak jsme si přáli. Povrch by měla být výhoda pro nás," řekl Berdych. "Jsme tady v nejsilnějším složení. Když do toho půjdeme jako vždy, právem se můžeme označovat za favority. Každý soupeř je ale nepříjemný. I loni jsme do toho šli na sto procent, ale nezvládli jsme to, tak to ve sportu chodí," řekl Berdych.

S Itálií je spojen i jeho první turnajový triumf. Před osmi lety na antuce v Palermu mimo jiné ve čtvrtfinále vyřadil i Andrease Seppiho, se kterým by se mohl střetnout i o víkendu. "Je to už dávno, ve finále jsem tehdy porazil, tuším, Volandriho?" správně zavzpomínal Berdych. "Ale je to hezká vzpomínka, první vítězný turnaj má vždycky něco do sebe. I když pak jsem s Italy hrál spoustu dalších zápasů," dodal.

přehrát video
Reakce Tomáše Berdycha
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.