ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
Davis Cup

Čeští tenisté si v Ostravě vyzkoušeli nový povrch

Velikost textu:
aktualizováno 6. 2. 2012 15:30

Ostrava – Čeští tenisté dnes zahájili prvním ostrým tréninkem společnou přípravu na zápas prvního kola Davisova poháru proti Itálii. Tříhodinový blok na novém povrchu novacrylic ultracushion v ostravské ČEZ Aréně zatím neabsolvovala ještě týmová jednička Tomáš Berdych, který se po triumfu na turnaji v Montpellier přidá ke spoluhráčům až dnes odpoledne. Čeká se také na Italy, kteří mají do Ostravy dorazit ještě dnes.

Radek Štěpánek na prvním tréninku v ČEZ aréně
Radek Štěpánek na prvním tréninku v ČEZ aréně

Tým kapitána Jaroslava Navrátila už musí oželet oblíbený taraflex, na kterém doma svedl v Davis Cupu nejednu úspěšnou bitvu. Nový dvorec se však svými vlastnostmi od taraflexu podle tenistů příliš neliší. "Je to jen trochu tvrdší, jinak má jinou snad jen barvu," řekl po úvodním tréninku Radek Štěpánek, čerstvý vítěz mužské čtyřhry na Australian Open.

"Chtěli jsme proti Italům něco rychlejšího, protože oni mají rádi pomalejší povrchy a když míčky skáčou vysoko. Tady míčky skáčou níž než na jiných turnajích, a tím je povrch rychlejší, to by Italům nemělo vyhovovat," vysvětlil Štěpánek.

Lukáš Rosol
Lukáš Rosol

Jaroslav Navrátil o povrchu novacrylic ultracushion:

"S povrchem jsme spokojeni, je středně rychlý, jak jsme si přáli. A tím, že se na něm bude trénovat dvanáct hodin denně, se bude spíše ještě zrychlovat."

Na zeleném kurtu ještě scházel Berdych, který je na cestě do Ostravy. Po leteckém přesunu z vítězného turnaje ve Francii do Brna dnes bude odpočívat. "Včera jsem s ním dvakrát mluvil, říkal, že je trochu unavený. Takže dnes si dá masáž a trénovat začne od úterka," uvedl kapitán Navrátil.

přehrát video
První trénink v Ostravě

Vedle povrchu si čeští tenisté musejí zvykat i na nové míčky. "Jsou o trošku rychlejší než ty, se kterými se hrálo třeba v Austrálii. To teď bude nejdůležitější," upozornil Navrátil.

Z českých tenistů vyzařovala pohoda a dobrá nálada. "Radek trénuje s obrovskou chutí. Je nadržený na zápas, chce s Tomášem tým vrátit zase na výsluní. Myslím, že i ten povrch by mu měl sedět," pochvaloval si Navrátil. "Los je nám nakloněný, ale Italy nesmíme podcenit. Jsou to zkušení hráči," poznamenal kapitán.

S povrchem se sžíval i deblista František Čermák
S povrchem se sžíval i deblista František Čermák
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.