ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Pála zveřejnil nominaci na Fed Cup. Nechybí Kvitová ani Benešová

Velikost textu:
aktualizováno 21. 1. 2012 15:50

Praha – Český tým pro první kolo Fed Cupu proti Německu vytvoří Petra Kvitová, Iveta Benešová, Lucie Hradecká a Barbora Záhlavová-Strýcová. Čtveřici tenistek, která zahájí 4. a 5. února ve Stuttgartu cestu za obhajobou loňského triumfu, nominoval v dějišti Australian Open kapitán Petr Pála.

Český tým slaví vítězství ve Fed Cupu
Český tým slaví vítězství ve Fed Cupu

"Všechny jsem viděl, se všemi jsem mluvil a rozhodl se podle aktuální formy," sdělil ČTK prostřednictvím Karla Tejkala z České sportovní kapitán úřadujících šampionek. "Nebylo to lehké rozhodování, protože k dispozici bylo minimálně osm hráček," dodal Pála. Sestavu navrhl výkonnému výboru Českého tenisového svazu, její schválení by měla být formalita.

Oproti sestavě z listopadového finále proti domácímu Rusku chybí v družstvu Lucie Šafářová, jež na úvodním grandslamu vypadla hned v prvním kole, a deblistka Květa Peschkeová, jež ukončila reprezentační kariéru. Pátou hráčkou v Moskvě, která tehdy do hry nezasáhla, byla Klára Zakopalová.

K hlavnímu pilíři týmu Kvitové se tak opět vrací Benešová, jež v Melbourne prošla stejně jako před rokem do osmifinále. V loňském roce si po dvouleté pauze vysloužila nominaci až pro semifinále proti Belgii a hrála v něm rozhodující čtyřhru společně se Záhlavovou-Strýcovou. Ta tehdy proti Belgičankám dostala přednost v singlech. Ve finále v Rusku hrály v rozhodující čtyřhře Peschkeová s Hradeckou.

Petra Kvitová
Petra Kvitová
Více fotek
 • Petra Kvitová zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/31/3005/300408.jpg
 • Lucie Šafářová autor: Mischa Japanidze, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/31/3004/300375.jpg
 • Český a ruský tým před finále Fed Cupu zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/31/3003/300262.jpg
 • Fed Cup zdroj: ČT4 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/31/3006/300569.jpg

Fedcupový tým se do nového ročníku vydá i s jednou změnou v realizačním týmu, protože osobního kouče Kvitové Davida Kotyzu nahradil v pozici reprezentačního trenéra David Kunst. Kotyza se po loňské úspěšné sezoně domluvil s Pálou na odchodu z časových důvodů a bude se nyní naplno věnovat přípravě wimbledonské vítězky. Jeho místo zaujal pětačtyřicetiletý šéftrenér TK Sparta Praha a bývalý kouč například Šafářové a Zakopalové.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.