ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Dvakrát jsem se zdravě naštvala, řekla Kvitová po výhře nad Wozniackou

Velikost textu:

Perth (Austrálie) - Tenistka Petra Kvitová si hned na úvod sezony připsala na konto cenný skalp a zvedla si sebevědomí. V Perthu zdolala v ostře sledovaném duelu Hopmanova poháru světovou jedničku Caroline Wozniackou z Dánska. K tomu jí pomohlo, že se na sebe dvakrát i zdravě naštvala. Australané souboj označovali za výjimečný a na duel dvou nejlepších tenistek světa se těšili.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

"Vyhecované to bylo, ale ani ne tak ze strany nás, tedy hráček, jako spíš ze strany fanoušků. Bylo asi vidět, že jde o souboj hráček z Top Ten. Bitva to byla, jak se patří," řekla wimbledonská vítězka Kvitová v rozhovoru Radiožurnálu. "Je dobré zahrát si s takovou hráčkou, když nejde o body a jsem ráda, že jsem to zvládla."

Po vyhrané první sadě měla Kvitová nakročeno i k zisku té druhé, ale po ztrátě pěti her v řadě o set přišla. "Trošku mě přestaly poslouchat nohy. Řekla bych, že jsem tak nějak zvadla. To byl asi hlavní problém druhého setu," řekla.

Klíčem k zisku třetího setu byl dobrý servis

Ztráta setu probudila v Kvitové emoce. "Trochu jsem se zdravě naštvala. To mám po mamince. A rázem jsem vedla tři nula," uvedla Kvitová. Náskok 3:0 v rozhodující sadě ale málem promarnila. Za stavu 3:2 a 0:40 se proto znovu musela burcovat. "Zase jsem se naštvala a už jsem do toho šla úplně naplno. Hodně mi pomohl servis, to byl asi klíč k zisku třetího setu a zápasu," prohlásila.

Trenér David Kotyza:

"Nevím, jestli by to mohlo něco ukázat, ale rozhodně se hodí, že vyhrála zápas s hráčkou číslo jedna, protože tu asi nebude porážet pořád."

Trenér David Kotyza ocenil, že jeho svěřenkyně závěr zápasu zvládla. "Zase ukázala srdce. Šla do toho a nebála se," chválil kouč. Výhra nad první hráčkou světa je před dalšími turnaji a především před Australian Open určitě vzpruhou.

Před Wozniackou dokázala Kvitová zdolat Bulharku Cvetanu Pironkovovou i Američanku Bethanii Mattekovou-Sandsovou, i když nehrála svůj nejlepší tenis. "Je to určitě plus. Ví, že má rezervy a přesto dokáže zápasy vyhrávat," uvedl trenér.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.