ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Prostějov s Kvitovou vyzve ve finále extraligy I. ČLTK

Velikost textu:
aktualizováno 19. 12. 2011 17:15

Prostějov - Ve finále tenisové extraligy se v úterý utkají Prostějov v čele s wimbledonskou vítězkou Petrou Kvitovou a pražský I. ČLTK. Souboj o titul dvou nejsilnějších domácích klubů se uskuteční v Prostějově od 10:00. Obhájci trofeje z Prostějova vyhráli semifinálovou skupinu A, jelikož po snadné výhře nad Spartou rozhodli o vítězství už po dvouhrách i nad Neridé. Stejně na tom je také tým I. ČLTK ve skupině B, v které zdolal Přerov a jasně přehrál Liberec.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

Prostějov vyhrál uplynulé tři ročníky extraligy (2010, 2008 a 2007 - v roce 2009 se kvůli Davis Cupu extraliga nehrála). Nejstarší český klub I. ČLTK je ve finále poprvé po osmi letech a z titulu se Pražané radovali naposledy před 21 lety.

"Pokud budou naši hráči hrát s takovou chutí a ve formě jako doteď, tak si myslím, že Prostějov můžeme porazit. Já v to doufám, i v to věřím, protože máme opravdu silný tým a šance je dobrá," řekl Jan Vacek, jeden z kapitánů I. ČLTK.

"Bude to hodně těžké obhájit, protože ČLTK má kvalitní tým. Ale s tím výběrem, který máme my, i když v tenisu často žebříčkové postavení neplatí, se pokusíme titul zase mít v Prostějově a získat pro náš klub letos šestý titul," řekl kapitán Prostějova Jaroslav Navrátil s tím, že senioři by rádi ziskem mistrovského vavřínu navázali na celky do 8, 10, 12 a 14 let i na osmnáctileté dorostence.

přehrát video
Tenisová extraliga

Prostějov se spoléhá na Kvitovou a Berdycha

Finále extraligy nabídne vrcholný tenis. Favorizovaný Prostějov se spoléhá na světovou dvojku Kvitovou a v sestavě má sedmého hráče světa Tomáše Berdycha, Němce Floriana Mayera (27. ATP), Ukrajince Sergeje Stachovského (62.), Fina Jarkka Nieminena (77.) a další fedcupovou vítězku Lucii Šafářovou (25. WTA).

Na druhé straně manažeři I. ČLTK sehnali dvě výrazné posily v podobě bývalé světové osmičky Rakušana Jürgena Melzera (33.) a Němce Philippa Petzschnera (63.), spolu dvojnásobné grandslamové vítěze ve čtyřhře, které doplňuje Ivo Minář (183.) a silné dámské duo Iveta Benešová (54.), Lucie Hradecká (52.).

Vítězný výběr získá vedle trofeje z čtyřmilionové dotace Česká spořitelna tenisové extraligy 2011 celkem 1,5 milionu a poražený finalista 800 tisíc.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.