ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

S tenisem skončím kolem třiceti, řekla Kvitová "svým" Fulnečanům

Velikost textu:

Fulnek (Novojičínsko) - Nejlepší česká tenistka Petra Kvitová bude možná trénovat i na Štědrý den, ale večer stráví s rodiči. Vše, co potřebuje, má, a tak kdyby si mohla přát něco pod stromeček, bylo by to zdraví. Konec kariéry plánuje kolem třicítky. Jednadvacetiletá sportovkyně to řekla ve Fulneku na Novojičínsku, kam přijela na setkání s obyvateli města.

Petra Kvitová a její trenér David Kotyza
Petra Kvitová a její trenér David Kotyza

"Takové povídání s lidmi jsem ještě nezažila. Vůbec nevím, jak to bude probíhat. Doufám, že to bude uvolněná atmosféra v přátelském duchu, než jak to známe na tiskovkách. Ale věřím, že fulnečtí obyvatelé jsou fajn," řekla před začátkem.

Lidé tenistce, se kterou se mnozí osobně znají, i jejímu trenérovi Davidu Kotyzovi připravili vřelé přijetí, ač sál nebyl zcela plný. Když Fulnek vítal Kvitovou po vítězství ve Wimbledonu, sešlo se na náměstí na 1 500 lidí. Dnes jich přišlo necelých 200. "Vždycky se vracíte do rodného města, je to pro vás specifické a krásné. Naposledy, když jsem tady byla v létě, to bylo něco neskutečného, že přišlo tolik lidí," uvedla Kvitová.

Jiří Kvita, otec Petry:

"Žijeme normálním způsobem. Myslím si, že jsme se nezměnili. Rodina funguje tak, jak má."

Jejího otce a zároveň prvního trenéra, fulneckého místostarostu Jiřího Kvitu tlačili místní k přiznání, že při sledování televizních přenosů dceřiných zápasů uklidňuje nervy sklenkou kořalky. Druhé hráčky světa se ptali například na to, kdy plánuje ukončit kariéru. "Teď se na to odpovídá lehce. Kolem třiceti bych s tenisem asi končila, abych mohla založit rodinu a žít jako každý normální člověk," řekla Kvitová.

přehrát video
Petra Kvitová navštívila Fulnek

Vánoce bude trávit trošku tenisově. "Toho času na užívání opravdu není moc a musím i trénovat, možná i na Štědrý den půjdu hrát," řekla Kvitová. Předsevzetí do nového roku si nikdy nedávala a ani letos to měnit nebude.

Nejlepší česká tenistka odlétá 27. prosince do Austrálie. Ještě před tím ji budou moci čeští fanoušci vidět hrát v Prostějově, kde od neděle nastoupí v domácí extralize.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.