ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Do Prahy by se mohl vrátit turnaj WTA

Velikost textu:

Praha - Na pražskou Štvanici by se mohl vrátit ženský tenisový turnaj WTA. V kalendáři elitního okruhu se hledá náhrada za květnový turnaj kategorie Premier v Bruselu a jedním ze zájemců je podle serveru Ekonom i Praha. Za snahou stojí podnikatel Peter Kovarčík ve spojení s klubem I. ČLTK Praha.

Tenis
Tenis

ČTK informaci potvrdil manažer I. ČTLK Šavrda, který o možnosti získání turnaje pro Prahu s Kovarčíkem diskutoval. "Říkal, že by se o to zajímal, ale v jiném stadiu to není," řekla Šavrda s tím, že nejbližší změna je možná až od sezony 2013. "Je to ale komplikované a je otázkou firem, jestli budou mít zájem to podpořit," uvedl.

Na Štvanici loni skončil po šesti letech turnaj nejnižší kategorie WTA, protože pořadatelé přišli o titulárního partnera. Pokud by se jednalo o přesun akce z Bruselu, museli by pořadatelé sehnat 637 000 dolarů, a to pouze na odměny. Rozhodnutí, kam se bruselský turnaj přesune, je na vedení WTA. "Pro nás by mohlo hovořit, že je to před antukovou Paříží a už jsme turnaj WTA pořádali. Ale opakuji, je to ve stadiu úvah," řekl Šavrda.

Český ženský tenis prožil skvělý rok. Petra Kvitová vyhrála Wimbledon, Turnaj mistryň a je světovou dvojkou. Češky navíc triumfovaly ve Fed Cupu.

Kovarčík prostřednictvím společnosti Teleaxis organizoval v minulosti několik tenisových akcí. Největší z nich byl halový turnaj ATP Czech Indoor v Ostravě, který měl pět ročníků. Ten poslední v roce 1998 s dotací milion dolarů vyhrál hvězdný Američan Andre Agassi. O rok později byl turnaj kvůli nedostatku financí zrušen, stejně jako exhibice žen v Brně. Kovarčík pořádal i turnaje okruhu veteránů a podílel se na akci ATP v Praze.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.