ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Kvitová dostane za účast na Hopmanově poháru pokutu

Velikost textu:
aktualizováno 12. 12. 2011 16:35

Perth (Austrálie) - Petra Kvitová dostane stejně jako všechny ostatní hráčky, které se na přelomu roku zúčastní Hopmanova poháru, blíže nespecifikovanou pokutu za porušení pravidel ženské tenisové asociace WTA. Pokutu za hráčky uhradí organizátoři tradičního turnaje smíšených dvojic, který se v Perthu koná od 31. prosince do 7. ledna.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

Tenistky startující na Hopmanově poháru poruší pravidla WTA tím, že budou startovat na exhibiční akci v době, kdy se hraje turnaj WTA kategorie Premier v Brisbane. "Tohle je záležitost mých manažerů," řekla světová dvojka Kvitová, která bude hrát Hopmanův pohár společně s Tomášem Berdychem, serveru iDnes.cz.

"Nenazýváme to pokutou, ale kompenzací, na které se dohodli organizátoři Hopman Cupu s ženskou asociací WTA," řekl Karel Tejkal z agentury České sportovní, která Kvitovou zastupuje.

Spolu s wimbledonskou šampionkou Kvitovou dostanou pokutu i světová jednička Dánka Caroline Wozniacká, vítězka Roland Garros Na Li z Číny, Francouzka Marion Bartoliová, Španělka Anabel Medinaová, Australanka Jarmila Gajdošová, Bulharka Cvetana Pironkovová a Američanka Bethanie Matteková.

Wozniacká se 1. ledna zúčastní v Thajsku exhibice spolu s Běloruskou Viktorií Azarenkovou, ale za tu pokutu nezaplatí, jelikož dostaly s Azarenkovou od WTA výjimku. Mluvčí WTA Andrew Walker vysvětlil, že důvodem výjimky je jiný formát počítání zápasu a fakt, že výtěžek utkání, kterého se zúčastní i Paradorn Srichaphan a Američan John Isner, půjde na dobročinné účely.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.