ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva
Švýcar o souboji se Srbem

Federer: Na tenisový trůn se zase vrátím

Velikost textu:

New York - Skvělá jízda v závěru roku posunula Rogera Federera k myšlenkám na návrat na tenisový trůn. Švýcar sice na třetím místě ztrácí na jedničku Novaka Djokoviče ze Srbska 5460 bodů, ale v roce 2012 nemusí být bez šance. Pokud by se třicetiletý Federer dokázal vrátit na první místo světa, měl by šanci překonat Američana Peta Samprase v tabulce nejdéle panujících světových jedniček. Sampras byl první 286 týdnů a Federer na něj ztrácí jeden jediný týden.

Roger Federer
Roger Federer

"Přesně tak," smál se Federer v rozhovoru pro New York Times otázce, že má v počtu týdnů strávených v čele žebříčku ATP nedodělanou práci. Myšlence na první místo se nebrání. "Je to dlouhá cesta, kterou musím urazit. Jeden den se tam možná dostanu, ale nesmím ignorovat, že Novak (Djokovič) měl skvělý rok."

Světovou jedničkou byl Federer naposledy začátkem června 2010. Tehdy ho po antukovém Roland Garros vystřídal Španěl Rafael Nadal. Federer letos dokonce na pár týdnů klesl až na čtvrté místo, ale skvělým závěrem sezony se vrátil na třetí.

Právě finiš roku 2011 dává Federerovi naději, že by mohl na pozici jedničky myslet. Šestnáctinásobný grandslamový vítěz vyhrál sedmnáct zápasů za sebou a získal tři tituly, včetně rekordního šestého na Turnaji mistrů v Londýně. "Takováhle šňůra člověka výrazně povzbudí a dostane zpět do hry, což mě vzrušuje," řekl Federer. 

Federerovi, který prodloužil smlouvu s trenérem Paulem Annaconem, nahrává, že letos nevyhrál žádný grandslamový vavřín. Pokud to v příštím roce dokáže a Djokovič nenaváže na letošní úchvatný rok, má Švýcar reálnou šanci být jedničkou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.