ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Federer může v neděli získat rekordní šestý titul

Velikost textu:

Londýn – Švýcarský tenista Roger Federer si na Turnaji mistrů zahraje o rekordní šestý titul. V semifinále čtvrtý hráč světa porazil Španěla Davida Ferrera 7:5, 6:3 a jeho soupeřem v nedělním finále bude vítěz večerního zápasu mezi Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou a Čechem Tomášem Berdychem.

Roger Federer
Roger Federer

Šestnáctinásobný grandslamový vítěz potvrdil, že se mu proti Ferrerovi daří. Se španělským soupeřem vyhrál i dvanáctý ze vzájemných zápasů, ve kterých mu navíc dovolil uhrát pouhé tři sety. Federer do svého 100. finále na okruhu ATP postoupil za hodinu a 26 minut a výhrou nad Ferrerem si navíc zajistil posun na třetí místo v žebříčku.

Také si připsal 806. vítězství v kariéře a v historické tabulce se na šestém místě vyrovnal Stefanu Edbergovi. "Stefan byl můj idol, takže vyrovnat se mu je příjemné," řekl Federer. "Moc to sice neznamená, ale vždycky je pěkné vyrovnat se hrdinovi z dětství," přidal. Federer postoupil do finále Turnaje mistrů posedmé, což se vedle něj povedlo už jen Ivanu Lendlovi (devět účastí) a Borisi Beckerovi (osm).

V případě nedělního vítězství navíc může třicetiletý Švýcar získat rekordní šestý titul na závěrečném podniku sezony. Zatím se o první místo v počtu triumfů z Turnaje mistrů dělí s Lendlem a Petem Samprasem. "Vždycky potěší, když dosáhnu na nějakou metu nebo rekord. Je to důkaz, že jsem velmi dlouho hrál na nejvyšší úrovni," uvedl Federer. Druhé semifinále mezi Berdychem a Tsongou začne v 21 hodin.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.