ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
TURNAJ MISTRŮ

Berdych s Tsongou prohrál 3:6 a 5:7 a na Turnaji mistrů končí

Velikost textu:
aktualizováno 26. 11. 2011 23:16

Londýn – Tomáš Berdych si o titul na Turnaji mistrů nezahraje. V londýnském semifinále dnes český tenista prohrál s Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou po setech 3:6, 5:7 a sezonu ukončí jako sedmý hráč světa. Tsongu ve finále čeká Švýcar Roger Federer, který si na Turnaji mistrů zahraje o rekordní šestý titul. Pikantní je, že se Tsonga s Federerem spolu střetnou třetí neděli po sobě. Předešlé dva zápasy vyhrál Federer, který triumfoval ve finále turnaje série Masters v Paříži a zvítězil i ve skupině v Londýně.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych

On-line přenos (ukončen):

21:09

Příjemný večer, vítáme u textového on-line přenosu ze zápasu Tomáše Berdycha a Francouze Jo-Wilfrieda Tsongy. Berdych předvedl v posledním zápase se Španělem Davidem Ferrerem úžasný herní obrat, díky čemuž má možnost bojovat o finále Turnaje mistrů a potvrzuje tím úžasný rok českého tenisu.

21:15

Naposledy se Berdych se Tsongou potkal na turnaji v Pekingu a český tenista duel vyhrál 2:1 na sety, doufejme, že se mu podobně povede i dnešní večer. Ještě by bylo záhodno připomenout, s kým se vítěz duelu utká; odpoledne se hrál první semifinálový zápas, ve kterém Švýcar Roger Federer přehrál minulého Berdychova soupeře Španěla Davida Ferrera 7:5 a 6:3. Papírovým favoritem je, alespoň dle sázkových kanceláří, francouzský tenista, Berdych ale na Turnaji mistrů několikrát ukázal, že na podobné předzápasové prognózy moc nevěří. A my bychom něco podobného rádi viděli i dnes. 

21:16

Hráči se již rozcvičují na kurtu.

21:20

S podáním začne Tsonga.

21:24

Tsonga jde na podání, držme Berdychovi palce! Utkání začíná.

21:24

15:0 pro Tsongu, který poslal míček Berdychovi do protipohybu.

21:25

15:15, Berdychův return posílá Francouz do sítě

21:25

30:15, teď si Tsonga Berdycha po kurtu vyloženě povodil

21:26

40:15, Berdych do autu

21:27

Francouz vede 1:0, zatím podle předpokladů vychází ze svého kvalitního podání, s jehož příjmem má český tenista trochu problémy. Uvidíme, jak začne servírovat Berdych.

21:27

15:0, dobře. Přímý bod

21:28

30:0, Berdych měl Tsongu celou výměnu tam, kde chtěl, nakonec zakončuje smečí

21:29

40:0, Berdych se prosazuje i z druhého podání, Tsongův return do autu

21:29

Eso! Čistá hra, co dodat. Na podání Tsonga.

21:30

15:0 pro Tsongu, opět těží z podání

21:30

30:0, jakmile Berdych odehraje servis Tsongy, je šance, tentokrát ale hraje do autu

21:30

30:15, tentokrát ale dobrý return a Tsonga do sítě

21:31

40:15, místo na prohoz po lajně bylo, ale Berdych hraje do autu

21:32

40:30, Tsongovi hra na síti vůbec nevyšla, Berdych ho ukázkově prohazuje

21:33

Přímý bod z podání pro Tsongu, jeho podání bych opravdu nechtěl vybírat. Stav je 2:1 pro Francouze, na podání jde Berdych. Zatím se zdá, že jakmile se český tenista dostane při Tsongově podání přes jeho servis, má celkem slušnou šanci na uhrání míčku, při výměnách působí Berdych jistěji.

    1 2 3 4 5 6 7 » 

"Bojuji tady o každý míč, díky tomu jsem vyhrál skupinu a teď se těším na semifinále. Musím hrát agresivně, na vysoké úrovni a uvidíme," řekl Berdych v předzápasovém rozhovoru a z očí mu sršela maximální koncentrace. V úvodu utkání oba hráči dominovali tvrdým servisem. První šanci na brejk měl Berdych. V páté hře za pomoci jestřábího oka odvrátil eso a z druhého Tsongova podání zahrál vítězný bekhendový return.

Měl dva brejkboly, ale neuspěl. Vzápětí nabídl český hráč dvě možnosti soupeři a při druhé poslal míč do autu – 2:4. První set už Berdych nezachránil, jelikož Tsonga, přezdívaný tenisový Ali po vzoru slavného boxera, při svém servisu dvakrát nepovolil české jedničce ani fiftýn. Ve většině duelu se Berdych nedostal ke své nátlakové hře z forhendu. Naopak, byl to Francouz, který z forhendu vysílal na Čechovu půlku smrtící míče.

Berdych hned v první hře druhé sady s vypětím odvrátil dva brejkboly a o servis přišel v sedmém gamu po dvojchybě při brejkbolu. Podobně jako ve skupině proti Davidu Ferrerovi ale nesložil zbraně. Náhle ožil, začal hrát útočněji a vzápětí získal servis zpět. Výborně běhající Tsonga ale přece jen dostal Berdycha na kolena. Francouz se opíral do úderů s nevšední silou a český hráč přišel i po nevynucené chybě potřetí v utkání o podání – 5:6. Tsonga pak zápas dokončil při svém podání esem.

"Skvělý zápas. I od Berdycha, sice prohrál, ale s lepším soupeřem," řekl Boris Becker. Přes vyřazení je pro Berdycha účast v semifinále Turnaje mistrů životním úspěchem. Stal se po Ivanu Lendlovi druhým Čechem, který to dokázal. Nenaváže nicméně na světovou dvojku Petru Kvitovou, letošní královnu Turnaje mistryň z Istanbulu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.