ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Venus Williamsová chce po nemoci zpět na vrchol

Velikost textu:

Dauhá - Bývalá světová jednička Venus Williamsová po nemoci imunitního systému kompletně změnila jídelníček a chce se vrátit zpátky na tenisové výsluní. Jednatřicetiletá vítězka sedmi grandslamů trpěla Sjögrenovým syndromem, ale už se cítí fajn a těší se na novou sezonu.  "Plánuju nabitý turnajový program, tvrdá příprava a práce mi nejsou cizí," prohlásila Američanka.

Venus Williamsová
Venus Williamsová

Kvůli tomu starší ze sester Williamsových upravila kompletně stravu. "Skládá se hlavně ze zeleniny. Musela jsem jídlo úplně pozměnit, protože jsem doteď patřila k těm, co nejdříve sní steak a až pak salát," řekla tenistka, která se propadla v žebříčku až na 103. místo.

Příští rok chce patřit znovu do špičky a být tak vážnou soupeřkou i aktuální světové dvojky Petry Kvitové. "Tenis miluju, raketa se cítí dobře v mojí ruce. Chci znovu dobývat vedoucí pozice ve dvouhře i čtyřhře," prohlásila Williamsová.

Turnajový titul naposledy získala loni v únoru v Acapulku, z grandslamů ve Wimbledonu 2008. Pak už zářila jen její sestra Serena, kterou však letos rovněž trápily zdravotní problémy. Nejdříve s pořezanou nohou, pak s plicní embolií.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.