ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Djokovič kvůli bolavému ramenu odstoupil z Masters v Paříži

Velikost textu:

Paříž - Světová jednička Novak Djokovič odstoupil z tenisového turnaje Masters v Paříži před čtvrtfinálovým zápasem s Jo-Wilfriedem Tsongou. Týden před Turnajem mistrů v Londýně srbského krále letošní sezony stále zlobí rameno. Tsonga se po Djokovičově odstoupení stal prvním semifinalistou. O postup mezi nejlepší čtyřku v Paříži bude usilovat i Tomáš Berdych proti nasazené dvojce Britovi Andymu Murraymu. Účast na Turnaji mistrů, který začne 20. listopadu, si český tenista zajistil už ve čtvrtek.

Novak Djokovič
Novak Djokovič

Djokovič na předchozím turnaji v Basileji vypadl v semifinále po prohře s Japoncem Keiem Nišikorim, od něhož v rozhodujícím třetím setu dostal "kanára". Stěžoval si na bolesti v rameni, ale v Paříži se rozhodl hrát. Čelil proto kritice, že v hale Bercy nastoupil jen kvůli tomu, aby od ATP inkasoval bonus 1,6 milionu dolarů za účast na minimálně sedmi z osmi letošních Masters. Jinak by nedostal nic.

"Drazí přátelé, bohužel musím oznámit, že z turnaje odstupuji. Poslední zápasy jsem odehrál absolutně na hraně a problémy s ramenem se bohužel zhoršily. Musím poslechnout své tělo," uvedl vítěz deseti letošních turnajů včetně tří grandslamů. Porážka bez boje s Tsongou mu bude zanesena do statistik jako pátá za celý letošní rok. Bilanci má 69:5, jenže fakticky ho dokázali porazit jen dva soupeři. Spolu s mladým Japoncem Nišikorim to byl pouze Švýcar Roger Federer, zbývající dva prohrané duely kvůli zdravotním potížím nedohrál.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.