ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Petra Kvitová triumfovala na Turnaji mistryň

Velikost textu:

Istanbul - Petra Kvitová v istanbulském finále porazila světovou čtyřku Bělorusku Viktorii Azarenkovou po dramatickém průběhu 2:1, po setech 7:5, 4:6 a 6:3. Po triumfu ve Wimbledonu tak Kvitová získává další cenný titul. Česká tenistka si však vítězstvím v Turnaji mistryň také zajistila pozici světové dvojky v novém vydání žebříčku WTA. Tak vysoko dosud Kvitová nebyla.

Kvitová slaví vítězství v Turnaji mistryň
Kvitová slaví vítězství v Turnaji mistryň

On-line přenos (ukončen):

15:38

Vítejte u finálového utkání Turnaje mistryň, ve kterém se střetne česká tenistka Petra Kvitová s Běloruskou Viktorií Azarenkovou. Vítězka utkání nejen že získá cenný titul, ale posune se na druhé místo světového žebříčku. Zápas začíná v 16:00.

15:55

Obě hráčky se dosud potkaly na kurtech pětkrát. Azarenková zvítězila v prvních dvou duelech. Od té doby, ji ale Kvitová vždy porazila. Naposledy při vítězném tažení ve Wimbledonu.

16:03

Hala v tureckém Istanbulu je opět zaplněná. Hráčky už by se měly za okamžik objevit na palubovce.

16:05

A obě tenistky již nastupují na kurt.

16:08

Kvitová s Azarenkovou se už rozcvičují přímo na palubovce. Do začátku utkání zbývají poslední minuty.

16:12

Petra Kvitová půjde na servis jako první.

16:13

Utkání právě začalo.

16:13

15:0 Kvitová jde do vedení.

16:14

15:15 Azarenková prohazuje Kvitovou po čáře.

16:15

15:30 Dlouhá výměna od základní čáry, kterou Kvitová zakončila nepřesným úderem do autu.

16:15

30:30 Kvitová srovnává krok.

16:16

40:30 Další dlouhá výměna. Tentokrát chybuje Azarenková.

16:17

1:0 Petra Kvitová získává první gem. Na podání jde Azarenková.

16:17

0:15 Výbotný return Kvitové.

16:18

15:15 Return české tenistky zabrzdila tentokrát páska.

16:18

30:15 pro běloruskou tenistku

16:19

15:40 Už podruhé v řadě příliš dlouhý return Kvitové.

16:19

30:40 Kvitová trefuje růžek kurtu.

16:21

40:40 Kvitová srovnává po krásné výměně zakončené skvělý stopballem.

16:21

Výhoda pro Azarenkovou

    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » 

Petra Kvitová začala proti Azarenkové výborně. Hrála riskantně, ale přesně, skvěle se pohybovala. Rychle tak v utkání vedla 5:0 a zaskočená Azarenková vypadala, že na výborně hrající Češku nedokáže nalézt protizbraň. V tom okamžiku ale Kvitová zřetelně znervózněla, jako by se bála vítězství. Přestalo se jí dařit a dovolila Azarenkové vrátit se do hry. Ta za stavu 5:2 nejdříve odvrátila dva setboly, aby pak vyrovnala na 5:5. V rozhodujícím gamu ale Kvitová dokázala porazit Azarenkovou při jejím podání i díky chybám Bělorusky a první set tak získala pro sebe.

Do druhé sady nastupovala očividně klidnější a sebevědomější Viktoria Azarenková, Kvitová působila nervózně a nesoustředěně. Obě hráčky nejdříve dokázaly sebrat podání své protivnici. Kvitová se ale postupně více a více dostávala do defenzivy. Lépe pohybující se Azarenková, která hrála chytře od základní čáry a čekala na chyby Kvitové, získala v páté hře rozhodující náskok, který jí vydržel až do konce setu. Druhou sadu tak vyhrála 6:4 běloruská tenistka.

Petra Kvitová odvrací úder Azarenkové
Petra Kvitová odvrací úder Azarenkové

Klíčový okamžik zápasu přišel v první hře třetí sady. V ní Kvitová prohrávala při vlastním podání už 0:40, silou vůle ale dokázala vývoj zvrátit a game získat pro sebe. Těžce ubráněné vlastní podání českou hráčku očividně povzbudilo. Její údery nabíraly na razanci. Jindy stoicky klidná hráčka každou povedenou ránu bouřlivě oslavovala emotivními výkřiky. Kvitová získala hned následné podání své soupeřky a ujala se vedení 0:2.

Petra Kvitová sice nyní už nedominovala jako na začátku zápasu, ale byla přeci jen o něco lepší. Předvedla několik výborných zkrácení hry i křižných úderů. Za stavu 5:2 při servisu Azarenkové si Kvitová pomohla několika velmi dobrými returny a vypracovala si jeden matchbal. Běloruska ho ale dokázala poměrně suverénně odvrátit. Kvitová si tak musela počkat na vítězství do dalšího gamu. Rozhodující míč finále poslala Azarenková jen do sítě a Kvitová se mohla radovat.

Petra Kvitová vyinkasuje prémii za vítězství v hodnotě 1,15 milionu dolarů. Pro českou tenistku je to letos již šesté turnajové vítězství. Kvitová se po Sereně Williamsové z USA a Rusce Marii Šarapovové stala třetí debutantkou v historii Turnaje mistryň, která Masters vyhrála.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.