Benešová prošla v Lucemburku bez boje do čtvrtfinále

Lucemburk - Tenistka Iveta Benešová postoupila bez boje do čtvrtfinále turnaje v Lucemburku. Její soupeřka ve druhém kole Ruska Maria Kirilenková dnes k zápasu nenastoupila kvůli zranění kotníku. Ve čtvrtfinále může česká hráčka narazit na nasazenou jedničku Viktorii Azarenkovou z Běloruska, která vstoupila do soutěže vítězstvím nad Barborou Záhlavovou-Strýcovou. Světová trojka porazila českou tenistku 6:2 a 6:4. Zatímco první set ztratila Záhlavová-Strýcová za 35 minut, ve druhé sadě favorizovanou soupeřku trápila téměř hodinu. Nakonec Azarenkové podlehla i ve druhém vzájemném duelu. Bělorusku nyní čeká Italka Alberta Briantiová.

Iveta Benešová
zdroj: ISIFA/EPA

Benešová vyrovnala díky odstoupení Kirilenkové vzájemnou bilanci s ruskou soupeřkou na 2:2. V úvodu sezony ji poprvé porazila hladce ve dvou setech na Australian Open.

Sedmá nasazená Kirilenková neodehrála v soutěži ani jeden celý zápas. V prvním kole jí utkání ve třetím setu za stavu 0:3 vzdala Španělka Carla Suárezová.