ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Benešová prolomila prokletí 1. kola

Velikost textu:
aktualizováno 17. 10. 2011 18:33

Lucemburk – Tenistce Ivetě Benešové se podařilo na třetí pokus na okruhu WTA přejít přes první kolo. Po neúspěších v Pekingu a Linci dnes v úvodním zápase halového turnaje v Lucemburku porazila 3:6, 6:3 a 6:2 Francouzku Pauline Parmentierovou. Osmadvacetiletá mostecká rodačka Benešová potvrdila, že na o tři roky mladší soupeřku umí – vyhrála nad ní i čtvrtý vzájemný duel.

Iveta Benešová
Iveta Benešová

Naopak negativní bilanci 1:2 má Benešová se svou další protivnicí Marií Kirilenkovou z Ruska, i když v posledním utkání na letošním Australian Open ji hladce porazila. Sedmé nasazené Kirilenkové dnes ve třetím setu za stavu 0:3 vzdala Španělka Carla Suárezová.

Na turnaji v Lucemburku se ve dvouhře představí i Barbora Záhlavová-Strýcová, kterou v prvním kole čeká nasazená jednička Viktoria Azarenková z Běloruska.

O účast v hlavní soutěži usilovala také Lucie Hradecká, která bude za dva týdny členkou fedcupového týmu ve finále v Moskvě. Coby nejvýše nasazená však dnes prohrála v posledním kole kvalifikace s Britkou Anne Keothavongovou.

 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.