ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Český duel: Berdych a Štěpánek proti sobě v Šanghaji

Velikost textu:
aktualizováno 11. 10. 2011 15:48

Šanghaj - Dva nejlepší čeští tenisté a daviscupoví kolegové Tomáš Berdych a Radek Štěpánek si na turnaji v Šanghaji zahrají po více než pěti letech proti sobě. Štěpánek postoupil na podniku série Masters přes domácího hráče Čang Ce do druhého kola, kam byl čerstvý vítěz z Pekingu Berdych jakožto turnajová šestka nasazen přímo.

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych
Radek Štěpánek a Tomáš Berdych

Dvaatřicetiletý Štěpánek porazil v prvním kole 307. tenistu světa 6:3, 6:3. S o jedenáct let mladším soupeřem, jenž startoval díky divoké kartě od pořadatelů, sice jednou ztratil servis, za 68 minut však bezpečně postoupil.

S Berdychem se Štěpánek utká poprvé od února 2006, kdy ho ve dvou setech porazil v Marseille. O několik měsíců dříve ho v prvním vzájemném utkání tehdy dvacetiletý krajan vyřadil v semifinále turnaje Masters v Paříži, který následně vyhrál.

Oba čeští tenisté se dobře znají z působení v Davis Cupu, navíc v "generálce" na vzájemný zápas ještě absolvovali čtyřhru. V prvním kole prohráli 6:7, 6:4 a 7:10 s deblovými specialisty Erikem Butoracem z USA a Jeanem-Julienem Rojerem z Nizozemských Antil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.