ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Zakopalová vyřadila na Štvanici nasazenou dvojku Peerovou

Velikost textu:
aktualizováno 2. 5. 2008 18:25

Praha - Zisk vyrovnaného prvního setu české tenistce Kláře Zakopalové hodně pomohl k dnešnímu vítězství nad Izraelkou Šahar Peerovou a postupu do semifinále turnaje v Praze. Podle vlastních slov díky tomu získala psychickou výhodu, takže druhou sadu pak už vyhrála hladce 6:2.

Česká tenistka Klára Zakopalová
Česká tenistka Klára Zakopalová

V úvodním setu dvakrát Zakopalová podávala na jeho zisk, ale ani jednu šanci nevyužila. Další dramatické okamžiky pak prožívala v tie-breaku. "Když jsem vedla 6:4, tak jsem měla úplně otevřený kurt. Stačilo to jenom přendat do kurtu, a já jsem to tam nedala. Hrozně mě to sundalo, bála jsem se, abych ten tie-break vůbec dohrála," vyprávěla.

Hráčku z elitní dvacítky světového žebříčku porazila naposledy před pěti lety, kdy ve Fed Cupu vyhrála nad Jihoafričankou Amandou Coetzerovou. Dnešní duel přitom pro ni byl jednodušší než čtvrteční více než dvouhodinová bitva s Ruskou Verou Duševinovou. "Já jsem se Peerové obávala spíš kvůli tomu, jaké má žebříčkové postavení, než kvůli její hře. Myslím, že včera ta soupeřka byla kvalitnější," srovnala Zakopalová oba zápasy.

Před dnešním utkáním nedostala žádné rady od krajanek, které hrály o víkendu v Izraeli Fed Cup a připravily tam Peerové ve dvouhrách dvě porážky. I když je podle žebříčku momentálně třetí Češkou za Nicole Vaidišovou a Lucií Šafářovou, do nominace nehrajícího kapitána Petra Pály se nedostala. O týmové soutěži se proto nechce vůbec bavit, baráž v Izraeli prý ani nesledovala. Výsledky Petry Kvitové s Ivetou Benešovou ji však povzbudily.

"Věděla jsem, že když ji porazily holky, tak to rozhodně není ztracený zápas. Je to příjemnější, když vidíte, že ji Češka porazí," řekla sedmá nasazená hráčka.

Domácí prostředí jí svědčí, mezi nejlepší čtyři tady postoupila už potřetí a zopakovala loňský úspěch, kdy se do semifinále probila z kvalifikace. "Hraje se mi tady dobře, mám tady rodinu. Strašně mi to pomáhá, když je vidím v hledišti. A hlavně jsou tu super diváci, kteří mě neuvěřitelně podrželi tyhle dva dny," pochvalovala si.

V sobotu se jí do cesty postaví třetí nasazená Victoria Azarenková z Běloruska, která už v Praze porazila dvě české tenistky, Kvitovou a Karolínu Plíškovou. "Vím, že hraje dobře, mně se líbí její hra. Hraje rychle, dobře servíruje," vyzdvihla Zakopalová soupeřčiny kvality.

Sama musí zapracovat na své největší slabině, kterou je podání. "Musím dát větší procento prvních servisů, jinak by mi to pozabíjela a byl by rychle konec," uvedla. Neočekává však, že by její podání doznalo přes noc nějaké zázračné změny. "Měřím 166 centimetrů, už to asi lepší nebude," poznamenala.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.