ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Clijstersová nebude obhajovat titul na US Open

Velikost textu:

New York – Belgická tenistka Kim Clijstersová se odhlásila z US Open. Na poslední grandslam sezony, který v předchozích dvou letech vyhrála, nepustí třetí hráčku světového žebříčku zranění břišního svalu. "Dva týdny rehabilitace na vyléčení nestačily. Jsem moc zklamaná, protože jsem celé léto tvrdě dřela a cítila jsem, že na US Open bych mohla být dobře připravená," uvedla Clijstersová.

Kim Clijstersová
Kim Clijstersová

Bývalá první hráčka světa letos vyhrála Australian Open, pak ji však začaly trápit zdravotní potíže a kvůli zranění kotníku přišla o Wimbledon i značnou část sezony. Minulý týden v Torontu pak nedohrála duel druhého kola kvůli poranění břišního svalu a odhlásila se i z následného turnaje v Cincinnati. Za posledních pět měsíců tak odehrála jen pět zápasů.

"Teď nemůžu dělat nic jiného než odpočívat a každý den chodit na rehabilitaci. Když to nedoléčím, měla bych s tím jen další problémy," dodala Belgičanka s tím, že nebude hrát ani na turnajích v Tokiu a Pekingu, které se uskuteční v září a říjnu.

Osmadvacetiletá Clijstersová na US Open triumfovala už v roce 2005. Další titul přidala předloni, kdy se vrátila po dvouleté mateřské přestávce, a loni vítězství ve Flushing Meadows obhájila.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.