ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Wozniacká: S tátou už trénovat nebudu

Velikost textu:

Kodaň - Světovou tenisovou jedničku Caroline Wozniackou už nebude trénovat její otec Piotr. Jednadvacetiletá Dánka s ním ukončila spolupráci a rozhodla se, že se zkusí připravovat pod vedením jiného kouče. Jeho jméno zatím neoznámila, má jít o bývalého profesionálního hráče. "Už nejsem trenérem Caroline," řekl Wozniacki den poté, co jeho dcera prohrála překvapivě hned v úvodním utkání turnaje v Cincinnati s Američankou Christine McHaleovou. Stejně dopadla předtím v Torontu, od Wimbledonu vyhrála na třech turnajích pouze jeden zápas.

Caroline Wozniacká
Caroline Wozniacká

Rozhodnutí změnit trenéra udělala Wozniacká právě po londýnském turnaji na trávě, kde vypadla v osmifinále a opět se tak nedočkala premiérového grandslamového titulu. "Od rána do večera jsme poslouchali, jak by měla Caroline hrát. Teď zkusí něco jiného. Jejím cílem je hrát více agresivně," prohlásil Piotr Wozniacki. "Momentálně nedokáže vyhrávat, protože neví, co hrát," uvedl.

Wozniacki je rozchodem zklamán. "Ale ať se děje cokoli, jsem její otec a budu ji dál podporovat," dodal. Wozniacká dosud vyhrála 17 turnajů WTA, na grandslamech se dostala nejdále do finále US Open 2009.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.