ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Tenista Pavlásek vyhrál 84. ročník Pardubické juniorky

Velikost textu:

Pardubice - Tenista Adam Pavlásek vyhrál 84. ročník tradiční Pardubické juniorky a navázal tak na úspěch své přítelkyně Petry Kvitové. Wimbledonská vítězka Kvitová juniorský titul získala před pěti lety. Pavlásek navíc dokázal vyhrát společně s Jakubem Hadravou i soutěž ve čtyřhře.

Adam Pavlásek
Adam Pavlásek
Otevřít galerii
 • Adam Pavlásek zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Adam Pavlásek zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Prostějovský hráč Pavlásek splnil roli turnajové jedničky. Ve finále obrátil vývoj duelu s Václavem Šafránkem a vyhrál po setech 3:6, 7:5 a 6:1. V druhé sadě podával Šafránek za stavu 5:4 na vítězství, ale neměl ani jeden mečbol.

Současná světová sedmička Kvitová vyhrála Pardubickou juniorku v roce 2006. "Tohle vítězství mi umožnilo díky kartám svazu startovat hned na podzim na halových turnajích žen v Přerově a Valašském Meziříčí, kde jsem vyhrála. Tento rok byl určitě pro mou kariéru velmi důležitý," vzpomínala Kvitová.

Dvouhru juniorek ovládla nejvýše nasazená Jesika Malečková. Hráčka pražského I. ČLTK v semifinále odvrátila proti Barboře Krejčíkové několik mečbolů a ve finále porazila Kláru Fabíkovou z klubu MJ-Tenis po setech 4:6, 6:4 a 6:3.

přehrát video
84. ročník Pardubické juniorky
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.