ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Štěpánek se ve Washingtonu probojoval už do osmifinále

Velikost textu:

Washington - Tenista Radek Štěpánek snadno prošel do osmifinále turnaje ATP ve Washingtonu. Domácího Wayna Odesnika, který nahradil zraněného druhého nasazeného Mardyho Fishe a na okruh se vrátil po trestu za dopingový prohřešek, porazil dvakrát 6:1 za necelou hodinu. O účast ve čtvrtfinále se karvinský rodák utká s Finem Jarkkem Nieminenem, s nímž má vyrovnanou bilanci 2:2. Washingtonský podnik slouží jako příprava na US Open. Poslední grandslam roku začne 29. srpna.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2423/242259.jpg?1301166280
 • Tenisové míčky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/74/7365.jpg?1202380876

Pro Odesnika byl zápas se Štěpánkem prvním po roce a půl, který si v konkurenci světových tenistů zahrál. Odpykával si trest za to, že v lednu převážel do Austrálie ampule s růstovým hormonem. Původně měl stop na dva roky, loni v prosinci mu jej mezinárodní federace ITF zkrátila na polovinu.

Proti českému tenistovi v úvodním gamu udržel servis, ale po dvouhodinové přestávce kvůli dešti dalších 11 her ztratil. "Před pár lety by mi ta porážka více vadila. Teď jsem rád, že jsem si po roce a půl mohl vůbec zahrát, v kapse mám nějaké peníze a budu se těšit na další turnaj," řekl Američan, který býval v žebříčku na 77. místě a teď je 161.

Štěpánek má tvrdé povrchy v oblibě a získal na nich všechny čtyři své tituly. Odesnikovi nedal vůbec šanci, navíc po svém podání ztratil pouhých sedm fiftýnů. "Není správné, co udělal, zkazil si tím život, teď s tím musí žít," konstatoval český tenista.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.