ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Kvitovou přivítali nadšení Fulnečané

Velikost textu:

Fulnek – Slavnostní vítání Petry Kvitové nebere konce. Vítězka letošní ženské dvouhry ve Wimbledonu dnes dorazila domů do Fulneku, kde žije od dětství, a dostalo se jí velké pocty. Až do dnešního dne bylo zapsáno mezi čestnými občany šestitisícového města pouze jediné jméno – Jan Amos Komenský. Nyní se k pedagogovi, filozofovi a teologovi přidala i česká tenistka. Na slavnost dnes přijela v bílém kabrioletu a na sobě měla krátké pestrobarevné šaty. Ovacemi ji odměnilo zhruba 1500 lidí.

Petra Kvitová se svými rodiči
Petra Kvitová se svými rodiči
Otevřít galerii
 • Petra Kvitová se svými rodiči autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Petra Kvitová zdraví obyvatele Fulneku autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Tolik lidí ještě na náměstí ve Fulneku nikdy nebylo," prohlásila starostka města Jana Mocová. Ta na náměstí předala Kvitové dekret o čestném občanství. "Jsi pro nás velkým vzorem," řekla Kvitové starostka. Slavné rodačce předala také dárek od města: náušnice od místní šperkařky Radky Kovačíkové. Starostka uvedla, že vedení města uvažuje o tom, že by vytvořilo nějakou stálou expozici věnovanou úspěšné sportovkyni. Kvitová dostala také obrovský dort s nápisem "2011 Wimbledon - Petro, jsi nejlepší".

Na pódiu na náměstí vystoupili i tenistčini rodiče Pavla a Jiří Kvitovi a také její učitelé z fulnecké základní školy. "Byla to spíše vzorňačka. Někdy z diktátu lufty měla, ale na vysvědčení ode mě nikdy nedostala horší známku než dvojku," přiznal bývalý učitel Alois Kozel.

přehrát video
Fulnek vítal Kvitovou

Wimbledonská vítězka řekla, že přivítání v rodném městě bylo úžasné. "Když mluvila paní starostka, celé jsem si to zase promítala, Wimbledon a finále, bylo to něco krásného," řekla Kvitová. Dodala, že je vždycky ráda, když může zavítat do Fulneku nebo do Prostějova za kamarády, s kterými určitě i teď zajde do kina. "Příští týden jedu do Tater na kondiční soustředění, takže na odpočinek to nevypadá," podotkla.

Petra Kvitová najezdila po republice od svého pondělního návratu z Velké Británie mnoho kilometrů, absolvovala nespočet setkání, rozdala desítky rozhovorů, únava už ji tak provází na každém kroku. "Tyto povinnosti jsou jak příjemné, tak i únavné. Už se těším, až naskočím do tréninkového procesu," dodala Kvitová.


Kvitová se stala třetí českou rodačkou, která vyhrála dvouhru ve Wimbledonu. Před ní to dokázaly Martina Navrátilová a Jana Novotná. Kvitová letos v Londýně získala svůj první grandslamový titul.

Plakát Petry Kvitové ve Fulneku
Plakát Petry Kvitové ve Fulneku
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.