ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Azarenková vřeští, vedení Wimbledonu se to nelíbí

Velikost textu:

Londýn – Vedení Wimbledonu se nelíbí vřeštění tenistek při zahrávání úderů. Šéf All England Clubu Ian Ritchie by byl rád, kdyby hlasitých výkřiků hráček ubývalo. Jedna z nejhlasitějších, Běloruska Viktoria Azarenková, mu ale vzkázala, že se svým hlučným projevem nehodlá kvůli dýchání nic udělat. Jednadvacetileté turnajové čtyřce Azarenkové v prvním kole letos v Londýně naměřili 95 decibelů. Rekord v síle vřeštění drží ve Wimbledonu Ruska Maria Šarapovová, které předloni naměřili ještě o deset decibelů více. Právě v roce 2009 se vedla relativně vášnivá debata o výkřicích při úderech, ale bez výsledku.

Victoria Azarenková
Victoria Azarenková
Otevřít galerii
 • Victoria Azarenková autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Wimbledon autor: Jonathan Hordle, zdroj: ISIFA/Rex Features https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2660/265904.jpg?1308735013

Po pondělním utkání Azarenkové, kdy se její vřeštění rozléhalo areálem, tato otázka vyvstala znovu. "Diskutovali jsme o tom se zástupci okruhů a pomohlo by, kdyby se vřeštění zklidnilo a bylo ho méně," řekl Ritchie.Vřeštění Azarenkové je nepříjemné pro diváky, ale i pro soupeřky. Ty kvůli němu hůře slyší zvuk míče odrážejícího se od její rakety. "Změnit to nemůžu, protože je to součást mého dýchání. Je to přirozené, dělám to odmalička. Nedělám to, abych někoho otrávila. Přijďte si mě poslechnout na trénink, je to stejné," řekla.

Běloruska si nemyslí, že dělá něco špatného. "Na kurtu uvidíte spoustu jiných věcí, které soupeře rozruší, a nikdo o nich nemluví. Každý má vlastní triky, třeba si dvacetkrát zavolat maséra. Vřeštění patří ke hře," řekla Azarenková.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.