ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Další úspěch ve čtyřhře, Češky vyhrály turnaj v Hertogenboschi

Velikost textu:
aktualizováno 18. 6. 2011 17:12

Hertogenbosch - České tenistky Barbora Záhlavová-Strýcová a Klára Zakopalová získaly první společný titul ve čtyřhře. Z pozice čtvrté nasazené dvojice vyhrály turnaj na trávě v nizozemském Hertogenboschi, který je generálkou na Wimbledon. Češky tak navázaly na nedávný úspěch svých krajanek Andrey Hlaváčkové a Lucie Hradecké, které překvapivě triumfovaly na nedávném antukovém French Open.

Barbora Záhlavová-Strýcová
Barbora Záhlavová-Strýcová
Otevřít galerii
 • Barbora Záhlavová-Strýcová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Klára Zakopalová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Češkám stačilo získat proti slovensko-italskému páru Dominika Cibulková, Flavia Pennettaová jen sedm míčků. Finále totiž bylo v pátek kvůli dešti přerušeno za stavu 1:1 na sety a 3:3 v takzvaném super tie-breaku. Ten české tenistky nakonec vyhrály 10:7.

Pětadvacetiletá Záhlavová-Strýcová přidala do své sbírky už čtvrtý letošní deblový titul a celkově 14. v kariéře na okruhu WTA. Většinu těch předchozích i všechny v této sezoně vybojovala s Ivetou Benešovou. O čtyři roky starší Zakopalová proměnila v premiérovém vítězství svou čtvrtou finálovou účast ve čtyřhře.

Generálka na Wimbledon, který začne v neděli, vyšla i Františku Čermákovi. Deblový specialista ve svém 40. finále v kariéře porazil s Italem Danielem Braccialim švédsko-rumunskou dvojici Robert Lindstedt, Horia Tecau 6:3, 2:6 a 10:8. Také jejich zápas byl přerušen kvůli dešti.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.