ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Serena Williamsová je ze "smrtelné postele" zpět na kurtu

Velikost textu:

Londýn – Serena Williamsová se po těměř roce vrací na kurty. Účast na turnaji v Eastbourne pro americkou tenistku znamená velkou úlevu. A nejen to. Po vleklých zdravotních problémech, po momentech, kdy se už zdálo, že se k tenisu už nevrátí, se bývalá světová jednička dívá na svůj život i kariéru s větším nadhledem. Touha po vítězství ji neopouští. První obětí její hry se může stát 26. tenistka světa, Bulharka Tsvetana Pironková.

Serena Williamsová
Serena Williamsová
Otevřít galerii
 • Serena Williamsová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1786/178581.jpg?1278619171
 • Serena Williamsová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1774/177394.jpg?1278001405

"Jsem nadšená, že jsem zpátky," prohlásila Williamsová. "Byla jsem v jednu chvíli doslova na 'smrtelné posteli'," řekla.

Mladší ze sester Williamsových si krátce po loňském Wimbledonu pořezala nohu v německé restauraci. Ještě stihla odehrát exhibiční zápas proti Belgičance Kim Clijstersové, ale po návratu do USA musela na dvě operace. Skoro pět měsíců nemohla pořádné chodit. Devětadvacetiletou Američanku ještě navíc v únoru postihla plicní embolie. K tréninku se čtyřnásobná vítězka Wimbledonu vrátila v dubnu.

Mohla jen stěží dýchat

"Zpočátku lidé říkali, že bude všechno v pořádku, ale ukázalo se to být mnohem vážnější," popisovala Williamsová. "Řekli mi, že jsem měla několik krevních sraženin na obou plicích, mnoho lidí na to umírá. Dostalo se to do stádia, kdy jsem mohla jen stěží dýchat. Někdy jsem nemohla vstát ani z postele. Jen jsem ležela na gauči a přemýšlela jsem, proč se to muselo stát zrovna mně," přiznala.

Serena Williamsová:

"Dalo mi to zcela nový pohled na život a kariéru – nic nebrat jako samozřejmost. Nepřipravuji se na dnešní den nebo na Wimbledon. Připravuji se na zbytek své kariéry."

"Druhá operace byla tvrdá, psychicky náročnější než hodně věcí, kterými jsem si prošla, včetně smrti mé sestry. To je důvod, proč je to návrat, který je naprosto odlišný od všech ostatních návratů," připustila americká tenistka.

Williamsová přiznala, že se na kurty chtěla vrátit už o něco dříve. "Chtěla jsem hrát na Roland Garros, ale to nevyšlo. Obvykle nehraju turnaje před Wimbledonem, ale myslela jsem, že bude chytré to tentokrát udělat." Bývalá světová jednička neztratila chuť vítězit, také v Eastbourne po dlouhé pauze neskrývá vysoké ambice. "Jsem tu, abych hrála co nejlépe, nejsem tu proto, abych prohrála," dodala.

Sestry Williamsovy
Sestry Williamsovy
Zdroj: BBC

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.