ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Šafářová podlehla Wozniacké v kodaňském finále

Velikost textu:

Kodaň – Tři roky dlouhé čekání na turnajovou výhru česká tenistka Lucie Šafářová nepřerušila ani na posledním klání v Kodani. Ve finále nestačila na světovou jedničku Carolinu Wozniackou, které podlehla ve dvou setech 1:6 a 4:6. V dánské metropoli dopadla v souboji o titul s domácí hvězdou stejně jako před rokem Klára Zakopalová. Čtyřiadvacetileté Šafářové nevyšlo ani druhé finále v sezoně a na turnajovou trofej čeká bezmála tři roky od srpna 2008.

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
Otevřít galerii
 • Lucie Šafářová autor: AP Photo/Lai Seng Sin , zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2374/237303.jpg?1299339387
 • Caroline Wozniacká autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1932/193132.jpg?1284009998

Před Kodaní neuspěla Šafářová ve finále ani v Kuala Lumpuru, kde prohrála začátkem března s Australankou Jelenou Dokičovou. Turnajový triumf naposledy slavila ve Forest Hills, celkem má ve dvouhře na kontě čtyři vavříny. V pondělním vydání žebříčku poskočí čtyřiadvacetiletá Šafářová navzdory finálové prohře z 38. místa na dosah elitní třicítky; jejím maximem je 22. pozice z roku 2007.

Šafářové vůbec nevyšel první set duelu s Wozniackou. Přítelkyně Tomáše Berdycha chybovala nebo byla pod tlakem a první set ztratila za 23 minut. Dánka za podpory vyprodané haly držela míč hluboko v poli a dobře četla hru. Před druhou sadou se Česšku snažila povzbudit její trenérka Biljana Veselinovičová ze Srbska. Šafářové přesto utekl úvod setu, ale dokázala vyrovnat z 0:2 na 2:2. Jenomže následně počtvrté v utkání ztratila servis, a i když vyrovnala hru, otočit zápas jako v předchozích čtyřech případech v Kodani už nedokázala. V utkání udělala 25 nevynucených chyb, zatímco její přemožitelka jen deset.

Levou rukou hrající Šafářová se potřetí v kariéře střetla se světovou jedničkou a znovu prohrála. Bilanci s hráčkami Top-3 si zhoršila na tři výhry a deset porážek. Z dánské metropole se musí rychle přesunout do Eastbourne, kde ji čeká na trávě generálka na Wimbledon. Na jihovýchodě Anglie brněnská rodačka v 1. kole narazí na šestou nasazenou Marion Bartoliovou z Francie.

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.