ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Agassi a Grafová ukázali, že je tenis stále baví

Velikost textu:
aktualizováno 7. 6. 2011 21:45

Praha - Bývalý americký tenista Andre Agassi dnes porazil v exhibici Advantage Tennis IV v Praze Jiřího Nováka v utkání na jeden set 8:7. Ve smíšené čtyřhře se pak Novákovi povedlo někdejší světové jedničce porážku oplatit. S wimbledonskou vítězkou Janou Novotnou vyhráli nad Američanem a jeho manželkou Steffi Grafovou z Německa 6:5 díky výhře 7:4 v tie-breaku. V úvodní smíšené čtyřhře zvítězili Novotná s králem juniorky na Australian Open Jiřím Veselým nad Hanou Mandlíkovou a dalším mladíkem Robertem Rumlerem 6:4.

Tenisový pár Steffi Grafová a Andre Agassi
Tenisový pár Steffi Grafová a Andre Agassi
Otevřít galerii
 • Tenisový pár Steffi Grafová a Andre Agassi autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2619/261888.jpg?1307476015
 • Čeští tenisté účástnící se exhibice Advantage Tennis autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2616/261516.jpg?1307387348

"Bylo to náramné. Ukázali jsme pár výborných míčů a také si vyměnili role se sběrači. Pohyb už je těžší, když jste starší, ale míč cítím pořád výborně," řekl Agassi v rozhovoru po utkání s Novákem, kterého ve zkrácené hře zdolal 7:4. "Užili jsme si to, byl to sranda zápas. Moc toho ze své hry nezapomněl," uvedl Novák.

Agassi ve své autobiografii Open mnohokrát opakuje, že tenis nenávidí, ale s raketou to uměl a pořád umí výborně. Drobnými krůčky byl vždy včas u míče, a když chtěl, tak trefil přesnou ránu, po které se Novák jen ohlédl. "Už jsem unavený," vtipkoval bývalý první hráč světa po třetím gamu. "Jirka je na mě hodný, ale už je čas vyhrát," dodal.

Zahrála si i sběračka míčů

Osminásobný grandslamový vítěz a držitel olympijského zlata dokázal diváky rovněž pobavit. Laškoval se sběrači, když schválně pouštěl míče a žádal další. S dívenkou, která sbírala u sítě, si po vyhraném podání vítězně plácl. Za stavu 5:5 jí půjčil raketu a mladá tenistka mu získala dvakrát fiftýn. Agassi si přitom vyzkoušel roli sběrače i rozhodčího na lajně a jednou si zakřičel "aut".

Zahrál i míč mezi nohama a pak na chvilku přerušil hru. Novákovi ukazoval na kostku nad kurtem, aby si pozorně prohlédl ze záznamu, jak se to dělá. Anebo klamal tělem - jednu výměnu hrál údery lehce a vzápětí vystřelil nechytatelnou ránu. "Jsem moc dobrej, moc dobrej, chlapče," smál se pak Agassi svému soupeři.

Exhibici v relativně slušně zaplněném hledišti 02 areny sledovali mimo jiné hokejisté Jaromír Jágr, Martin Havlát nebo Roman Hamrlík. Viděli i rozhodující tie-break, který se hrál netradičně za stavu 7:7. Agassi v něm hrál tvrdě a zápas ukončil esem.

Novotná se v deblu s Agassim špičkovala

V mixu spojil Agassi síly s vítězkou dvaadvaceti grandslamových titulů Grafovou. "Kdo bude běhat? Uvidíme," řekla Němka a potvrdila, že svůj pověstný forhend nezapomněla. Jedním prohodila Nováka a od Agassiho dostala polibek.

Novotná se nelíbilo, že na ni hrál Agassi moc měkce, a proto na něj volala: "Dávej, dávej!" Američan se opřel do podání a Češka se jen ohlédla. Když pak podávala Novotná na Agassiho a udělala dvojchybu, tak uslyšela: "Bojíš se, co?" I tento zápas dospěl do zkrácené hry, v které se ukázalo, že Novák s Novotnou mají mnohem větší deblové zkušenosti a nakonec se radovali z vítězství.

Andre Agassi se sběračkou míčků
Andre Agassi se sběračkou míčků
Více fotek
 • Andre Agassi se sběračkou míčků autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2619/261891.jpg
 • Americký tenista Andre Agassi na exhibici v O2 areně autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2619/261877.jpg
 • Andre Agassi a Steffi Grafová autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2619/261890.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.