ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Tenisový maratonec Mahut: Kurt číslo 18? Už ne!

Velikost textu:

Londýn - Francouzský tenista Nicolas Mahut se nechce ve Wimbledonu vrátit na kurt číslo osmnáct, aby se nerozptyloval vzpomínkami. "Doufám, že se organizátoři pokusí, aby k takové situaci nedošlo," řekl Mahut agentuře Reuters, že nechce v All England Clubu na kurt 18. "Kdybych tam přesto musel hrát, tak by to bylo divné a nemožné se soustředit na zápas," řekl. Na osmnáctce minulý rok prohrál s Američanem Johnem Isnerem 68:70 v pátém setu v nejdelším utkání historie, které trvalo 11 hodin a pět minut.

Účastník nejdelšího tenisového utkání historie
Účastník nejdelšího tenisového utkání historie
Otevřít galerii
 • Účastník nejdelšího tenisového utkání historie autor: Sang Tan, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1756/175562.jpg?1277325681
 • Tenisté John Isner a Nicolas Mahut autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1758/175792.jpg?1277398078

"Na tom dvorci jsem prožil pestrou škálu emocí a já se nechci vracet do roku 2010. Chci se soustředit na aktuální zápas a ne na ten loňský," řekl devětadvacetiletý Mahut, 103. hráč žebříčku ATP. "Po tom náročném utkání jsem si prošel určitými depresemi. Musel jsem se psychicky srovnat, což nebylo vůbec lehké," řekl. Neměl prý nikoho, kdo by mu pomohl a tři měsíce mu trvalo, než našel klid v duši.

Na osmnáctku se přitom po utkání s Isnerem již jednou vrátil. Jen pár hodin po dramatu hrál na stejném kurtu čtyřhru společně s krajanem Arnaudem Clémentem. "Byla to jedna z nejbláznivějších věcí, kterou jsem zažil. Po dvouhře jsem se cítil hrozně, měl jsem zatmění a skoro ztratil paměť. Řídil mě zpět můj autopilot," řekl.

Celý rok se lidé po světě zajímali, jak prožíval jedenáctihodinový zápas. Mahut ale jen stěží hledal úsměv. Nyní už se s tím umí vyrovnat. "Za čas lidé zapomenou, kdo vyhrál a já snad něco vyhraju, co si budou pamatovat. Ale na druhou stranu jsem pyšný, že jsem se vedle Johna podílel na fascinující historii Wimbledonu."

John Isner pobízí svého soupeře při tenisovém maratonu
John Isner pobízí svého soupeře při tenisovém maratonu

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.