ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Štěpánek si finále v Prostějově nezahraje

Velikost textu:
aktualizováno 3. 6. 2011 19:32

Prostějov - Tenista Radek Štěpánek si nezahraje na challengeru Czech Open v Prostějově o titul a finále tak bude bez české účasti. Šestý nasazený dnes v semifinále s Kazachem Jurijem Ščukinem začal dobře, ale v druhém setu mu došla energie a prohrál 6:3, 3:6, 4:6 za dvě hodiny a 22 minut. Ščukinovým soupeřem ve finále bude další hráč z druhé stovky světa Ital Flavio Cipolla (143.). Ten porazil Španěla Daniela Muňoze de la Navu 7:5 a 7:6.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek autor: Vladislav Galgonek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jurij Ščukin autor: Vladislav Galgonek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Štěpánek se opět na zápas rozehrál s Ivanem Lendlem a do utkání vstoupil skvěle - za čtvrt hodiny vedl 5:0. Pak sice ztratil tři hry, ale set už mu neunikl. "Hrál jsem, jak jsem chtěl, a do ničeho jsem ho nepustil," pochvaloval si Štěpánek úvod.

Jenomže v druhém setu převzal iniciativu Kazach, až 159. na světě. "Jako kdyby mě někdo vytáhl ze zásuvky. Byl jsem bez energie, nohy mi přestaly jít do míčů a začal jsem dělat moc chyb," řekl o sto dvě místa výše postavený Štěpánek.

V třetím setu přesto dvaatřicetiletý Štěpánek vedl 3:0, ale za stavu 3:1 nevyužil při svém podání několik gamebolů. "To byl důležitý a dlouhý game, který ho dostal na koně, a on toho využil," řekl Štěpánek, kterého nyní čeká přechod na oblíbenou trávu. V plánu má turnaje na britské půdě v Queens, Eastbourne a ve Wimbledonu.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.