ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Štěpánek porazil v Prostějově Rosola a je ve čtvrtfinále

Velikost textu:
aktualizováno 1. 6. 2011 19:00

Prostějov – Radek Štěpánek porazil na prostějovském challengeru Czech Open Lukáše Rosola 7:5, 6:2 a postoupil do čtvrtfinále. Štěpánek je jediným českým tenistou, který zůstal v turnaji. Obhájce loňského prvenství a trojnásobný vítěz turnaje Jan Hájek podlehl nejvýše nasazenému Michailu Južnému z Ruska dvakrát 3:6. Jaroslav Pospíšil nestačil na Španěla Daniela Muňoze-De La Navu, s nímž po tuhém boji prohrál 2:6 a 3:6.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek autor: ČTK/AP, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2085/208435.jpg?1289232294
 • Lukáš Rosol autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2531/253061.jpg?1304862344

Dvaatřicetiletý Štěpánek nedovolil o sedm let mladšímu soupeři navázat na úspěch z French Open, kde Rosol postoupil do třetího kola. V závěru vyrovnaného prvního setu Štěpánek ztratil výhodu brejku, ale od stavu 5:5 suverénně zvládl poslední dvě hry a v druhém dějství už dominoval. "Od začátku jsem na tom byl lépe. Ale ani v jednom setu jsem nepotvrdil brejk, což považuji za své zaváhání. Změnou rytmu jsem Rosola nutil k chybám, úplně jsem mu rytmus zbořil," řekl Štěpánek. Ve čtvrtfinále narazí na italskou turnajovou trojku Andrease Seppiho, který vyřadil Španěla Ivana Navarra 6:1, 2:6, 6:4.

Rosol litoval nevydařeného závěru prvního setu. "Kdybych ho zvládl, tak mohl být výsledek jiný. Štěpánek je zkušený, dokázal plně využít, že jsme nehráli na centrálním dvorci," podotkl Rosol.

přehrát video
Sestřih prostějovského challengeru

Hájek proti třináctému hráči světa Južnému začal hodně odvážně a aktivní hrou si vypracoval náskok 3:1. Ovšem Južnyj se rychle vzchopil, přitvrdil údery a pěti hrami za sebou získal první sadu. Hájek zvýšil v druhém setu bojovnost, opět vedl 3:2, stejně jako v první sadě ale režii koncovky vzal do svých rukou Južnyj. Hájek sice ještě odvrátil při svém podání dva mečboly, zápas ale zakončil dvojchybou.

"Na zápase bylo vidět, jaký je výkonnostní rozdíl mezi mnou a třináctým hráčem světa. Začátek mi sice vyšel, ale potom už bylo těžké se proti tak kvalitnímu tenistovi prosadit," poznamenal Hájek, jemuž úterní den volna pomohl alespoň částečně doléčit zdravotní problémy.

Loňský semifinalista prostějovského challengeru Pospíšil neskrýval po klopýtnutí s Muňozem zklamání. Porážka mu zkomplikovala plán postoupit ze současného 103. místa světového žebříčku do první stovky. Prohrál s tenistou, který je o sedm desítek míst za ním. "Nechápu, že jsem nepředvedl alespoň takový výkon jako v prvním kole. Hrál jsem nervózně, dělal dost chyb. Asi jsem byl přemotivován. Z toho vznikla křeč," posteskl si Pospíšil.

Jan Hájek
Jan Hájek
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.