ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

V Prostějově jdou dál další tři Češi

Velikost textu:
aktualizováno 31. 5. 2011 18:41

Prostějov - Do druhého kola tenisového challengeru Unicredit Czech Open v Prostějově postoupili dnes další tři čeští tenisté. Po pondělním úspěchu Jana Hájka zvládli své první zápasy také Radek Štěpánek, Lukáš Rosol a Jaroslav Pospíšil. Naopak vypadli Dušan Lojda, který nestačil na Itala Andrease Seppiho, a také Ivo Minář, jenž podlehl Ivanu Navarrovi ze Španělska.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1122/112154.jpg?1253300262
 • Lukáš Rosol autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2531/253061.jpg?1304862344

Jediný nasazený český tenista Štěpánek zdolal v prvním kole Slováka Iva Klece 7:5, 6:2. "Začátek nebyl úplně podle představ, hodně jsem chyboval. Ke konci prvního setu jsem měnil rytmus, hrál aktivněji. Od okamžiku, kdy jsem soupeři sebral servis, jsem už měl utkání pod kontrolou," uvedl Štěpánek a pochvaloval si, že jej už minuly všechny zdravotní problémy. "Jsem rád, že už mohu běhat po dvorcích a nikoliv po doktorech," dodal.

Ve druhém kole narazí na Rosola, jenž porazil v českém souboji hráče z kvalifikace Romana Jebavého dvakrát 6:3. "Jsem rád, že jsem zvládl vstupní zápas po přesunu z Francie. Nebylo to úplně lehké a dobře jsem se rozehrál na středeční utkání. Neměl jsem žádnou krizi," řekl Rosol, který na French Open překvapivě hrál třetí kolo. Ze zkušenějšího Štěpánka respekt nemá. "Trénujeme spolu a známe se dostatečně," řekl.

přehrát video
Sestřih druhého dne v Prostějově

Ivo Minář překvapivě prohrál se španělem Ivanem Navarrem, který je o více než sto míst žebříčkově za českým tenistou.

Robredo se zranil a do turnaje ani nezasáhl

Z turnaje odstoupil druhý nejvýše nasazený Španěl Tommy Robredo, který si dnes ráno při tréninku obnovil zranění stehenního svalu. Místo něj zaskočil do turnajového pavouka Brazilec Ricardo Hocevar, který je na 248. místě žebříčku ATP a byl nejvýše nasazený v kvalifikaci. Hocevar ale nestačil na Španěla Guilerma Olasa. S turnajem se rozloučil i syn skokana o tyči Ukrajinec Sergej Bubka, jenž podlehl ve třech setech italskému tenistovi Flaviu Cipollovi.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.