ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

French Open je možné sledovat ve 3D

Velikost textu:

Paříž - Tenisový turnaj French Open je možné sledovat v televizi také ve 3D. Letos je trojrozměrný obraz přenášen z centrálního kurtu do 17 zemí v Evropě. Čeští diváci mohli ještě loni sledovat 3D  přenosy z French Open pouze ve vybraných prodejnách televizorů. Letos si tenisové bitvy může u nás naladit už 50 tisíc domácností. "S Francouzskou tenisovou federací úzce spolupracujeme na tom, abychom tento strhující sportovní zážitek umožnili prožít co největšímu počtu tenisových fanoušků přímo v pohodlí svých domovů," oznámil Laurent Abadie, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Panasonic.

Sport v televizi
Sport v televizi
Otevřít galerii
 • Sport v televizi autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2589/258839.jpg?1306532241
 • Kamera autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2589/258838.jpg?1306532194

"Zájem o 3D přenosy v poslední době stále roste. Proto jsme uzavřeli smlouvy s důležitými evropskými distributory," doplňuje Vincent Gerard Hirne, technický ředitel Eurosportu.

Proti tradičním přenosům je 3D vysílání specifické, například střih nemusí být příliš dynamický. Proměnou prošly od loňského prvního vysílání také kamery. "Přicházejí kamery, které mají jenom jakýsi dvojitý objektiv a umožní jednodušší zpracování," líčí Rudolf Pop, ředitel techniky ČT.

přehrát video
French Open ve 3D

Zájem o 3D technologii rozpoutaly hlavně velkofilmy, především Avatar. Hlavním dodavatelem zábavy pro fanoušky 3D vysílání jsou dnes ale sportovní přenosy, ať jde o tenis, fotbal, hokej nebo golf.

"Všichni známe Avatara, tam jedna výsledná minuta na plátně znamenala stovky hodin v laboratořích a postprodukci. Kdežto při živém vysílání pracujete jedna ku jedné. To znamená, že v jedné minutě musíte vyrobit právě ten obrázek, který se snímá," vysvětluje Rudolf Pop.

Česká televize ale zatím o 3D přenosech neuvažuje. Chceme ale udělat mezikrok a vyrábět pořady v HD kvalitě.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.