ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Prostějovský challenger zahájí Bolt

Velikost textu:
aktualizováno 17. 5. 2011 12:04

Praha - Nejrychlejší muž planety Usain Bolt zahájí osmnáctý ročník antukového tenisového challengeru v Prostějově. UniCredit Czech Open s dotací 106 500 eur začne v pondělí 30. května a mezi jeho největší hvězdy by měli patřit čeští hráči Radek Štěpánek a vítěz posledních dvou ročníků Jan Hájek. Turnaj netradičně vyvrcholí již v sobotu od 11:00. Předcházet mu bude exhibice, které se zúčastní bývalý první hráč světa Ivan Lendl.

Usain Bolt
Usain Bolt
Otevřít galerii
 • Usain Bolt autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jan Hájek autor: ČT24, zdroj: PROTENIS.CZ https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Jamajčan Bolt přijede do Češka příští neděli a spolu s Ivanem Lendlem se zúčastní golfového turnaje, který letos tenisový turnaj zahájí. "Vymyslíme něco jako soutěž v odpalu, aby se ukázalo, kdo je na tom lépe," řekl na tiskové konferenci v Praze Miroslav Černošek, majitel pořádající agentury Česká sportovní. V úterý 31. května pak bude Bolt již tradičně největší hvězdou atletického mítinku Zlatá tretra v Ostravě, kde poběží stovku.

Mezi přihlášenými na challenger je devět hráčů z nejlepší světové stovky. "To je pro nás výborná vizitka," uvedla ředitelka turnaje Petra Píchalová-Langrová. Divokou kartu by měl dostat třináctý hráč světa Michail Južnyj, pokud nepostoupí daleko na French Open, nabídku dostal například i Němec Florian Mayer, 21. na žebříčku.

přehrát video
Reakce Radka Štěpánka

Radek Štěpánek:

"Pokud bude šance, tak rád hraji před domácím publikem. A v místě, kde jsem se vyvíjel a mám kamarády, je to vždy něco speciálního."

Vedle Štěpánka a Hájka, který už vyhrál prostějovský challenger třikrát, jsou z Čechů v hlavní soutěži také Lukáš Rosol, Jaroslav Pospíšil a Ivo Minář. Jisté je, že hrát nemůže Tomáš Berdych, ani kdyby na pařížské antuce vypadl brzy a neobhájil loňské semifinále. Hráči světové desítky totiž hrát challengery nesmějí a Berdych je aktuálně šestý. "Když byl Jirka Novák před lety desátý, tak jsme vyvinuli velký tlak a výjimku jsme dostali. Pokusili jsme se i letos, ale porušení by bylo značné, takže nám ATP nevyhovělo," řekla Píchalová-Langrová.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.