ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Kvitová v Praze zabodovala, postoupila do čtvrtfinále

Velikost textu:
aktualizováno 12. 5. 2011 16:38

Praha - Světová desítka Petra Kvitová postoupila do čtvrtfinále turnaje ITF Sparta Prague Open s dotací 100 000 dolarů. Češka si přes přetrvávající potíže s kyčlí poradila ve Stromovce s Britkou Elenou Baltachaovou 6:2 a 6:3. Kvitová měla s Baltachaovou menší problémy než v prvním kole s její krajankou Anne Keothavongovou.

Petra Kvitová
Petra Kvitová
Otevřít galerii
 • Petra Kvitová zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Petra Kvitová autor: Yves Logghe, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2476/247541.jpg?1302976094

"První kolo doma je vždycky nejtěžší. To druhé už jsem si šla užít a jsem spokojená, protože jsem nechtěla diváky zklamat," řekla Kvitová. Opět hrála s prášky proti bolesti. Od turnaje v Madridu, který minulý týden vyhrála, ji trápí pravá kyčel. "Mám tam zánět, ale díky práškům jsem bolest necítila a hrálo se mi dobře. Snad to bude do French Open v pořádku," přála si Kvitová, za kterou přijede z Bratislavy z hokejového šampionátu uznávaný fyzioterapeut Pavel Kolář.

Kvitová situaci zvládá i přes problémy s kyčlí

přehrát video
Kvitová je v Praze ve čtvrtfinále

I s lehkým handicapem zvládá Kvitová na Spartě novou roli světové desítky a dvakrát vyhrála. "Není to lehká situace, ale zatím se s tím peru dobře. Hlavní je nikoho nepodcenit, protože soupeřka může předvést lepší tenis, než hraje normálně," uvedla Kvitová.

V pátek by měla Kvitová nastoupit v boji o semifinále proti páté nasazené Mathilde Johanssonové z Francie nebo Chorvatce Petře Martičové. Otázkou zůstává, zda po vyšetření a vzhledem k blížícímu se grandslamovému Roland Garros bude hrát. "Těžko říci. Záleží, co mi dovolí zdraví," pokrčila Kvitová rameny.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.