EP Benátky nad Jizerou

Nadal si v Monte Carlu zahraje o sedmý titul za sebou

Monte Carlo - Španělský tenista Rafael Nadal si zahraje o sedmý titul z turnaje Masters v Monte Carlu za sebou. První hráč světa dnes porazil v semifinále Brita Andyho Murrayho 6:4, 2:6, 6:1 a v nedělním finále se utká s krajanem Davidem Ferrerem. Ten postoupil hladce do finále přes Rakušana Jürgena Melzera, jenž v pátek překvapivě vyřadil Švýcara Rogera Federera. Vyprovodil ho z kurtu po setech 6:3 a 6:2.

Čtyřiadvacetiletý Nadal zdolal Murrayho za téměř tři hodiny a na antuce v
Monte Carlu, kde kraluje nepřetržitě od roku 2005, ztratil poprvé od
předloňského finále s Novakem Djokovičem set. Murray se musel v duelu vyrovnat se zdravotními problémy. Začátek zápasu byl o pár minut odložen, protože britský tenista měl potíže s pravým loktem. Stejné místo si nechal ošetřit za stavu 0:3 v rozhodujícím setu.

Aktuálně šestý hráč světa Ferrer má letos skvělou formu. Po triumfech v Aucklandu a Acapulku nyní útočí na třetí titul, navíc byl i v semifinále grandslamového Australian Open. Na prvním grandslamu sezony ve čtvrtfinále vyřadil právě Nadala, jinak má ale s krajanem zápornou bilanci čtyř výher a jedenácti porážek.