ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Tenistky si zvykají v Belgii na kurt, míče se rychle ohrávají

Velikost textu:

Charleroi - České tenistky mají za sebou první tréninky na modrém dvorci v Charleroi, na kterém se pokusí o víkendu vybojovat proti domácí Belgii postup do semifinále Fed Cupu. První zkušenost s povrchem výběru kapitána Petra Pály ukázala, že se na něm míče rychle ohrávají. Česká jednička Petra Kvitová uvedla, že forma je výborná a nový kurt příjemný. "Balony jsou hodně brzo ohrané, ale to bude dobrý," konstatovala světová osmnáctka na Facebooku fedcupového týmu po společném fotografování tenistek. "Kurt je pomalejší, ale během týdne se určitě zrychlí," doplnil Pála.

Petra Kvitová
Petra Kvitová
Otevřít galerii
 • Petra Kvitová autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tenisové míčky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/74/7365.jpg?1202380876

Jako první z českých tenistek si vyzkoušela halu Iveta Benešová, která se do týmu vrátila po dvouleté pauze. "Docela mi to šlo," pochvalovala si po tréninku s Davidem Kotyzou. Pak se v hale plné červených sedaček postupně vystřídaly všechny hráčky od Kvitové přes Lucii Šafářovou po Barboru Záhlavovou-Strýcovou. 

"Hala je příjemná a povrch... takový zvláštní. Hrály jsem na něm jednou, takže si postupem času zvykneme," řekla Záhlavová-Strýcová, která o víkendu přiletěla z Ameriky a stále si zvyká na časový posun. "V noci jsem se třikrát vzbudila," postěžovala si.

Tenistky mají před sebou další tři tréninkové dny. "Vždy dvakrát denně. Dvojice nakombinujeme, aby nehrály pořád stejné spolu a dostaly se do pohody," řekl Pála. V pátek bude rozlosováno pořadí zápasů. V sobotu jsou od 13:30 na programu úvodní dvě dvouhry a v neděli ve stejný čas startují zbylé dvouhry a následovat bude čtyřhra.

Barbora Záhlavová-Strýcová
Barbora Záhlavová-Strýcová
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.