ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Tenistky odletěly do Belgie pro postup do finále Fed Cupu

Velikost textu:
aktualizováno 11. 4. 2011 19:41

Praha - České tenistky odletěly do Belgie, kde chtějí prolomit bariéru, využít nabídnutou šanci a postoupit po 23 letech do finále Fed Cupu. Tým kapitána Petra Pály se v hale v Charleroi utká o nadcházejícím víkendu v semifinále s domácím týmem, který je oslaben o zraněnou druhou hráčku světa Kim Clijstersovou. Z Prahy přes Brusel do Charleroi zamířilo kvarteto Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Barbora Záhlavová-Strýcová a Iveta Benešová.

Český tým postupuje do semifinále Fed Cupu
Český tým postupuje do semifinále Fed Cupu
Otevřít galerii
 • Český tým postupuje do semifinále Fed Cupu autor: Marián Peiger, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2302/230140.jpg?1296999331
 • Petr Pála autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2301/230070.jpg?1296929473

Češky jsou potřetí za sebou v semifinále Fed Cupu, ale loni ani předloni do finále nepostoupily. Velkou šanci měly v roce 2009 v Brně proti Američankám, ale ve čtyřhře Květa Peschkeová s Benešovou nevyužily mečbol. Loni jasně prohrály v Itálii. Teď se pokusí uspět napotřetí. "Snad bude platit, že do třetice všeho dobrého. Oni nemají Clijstersovou, a tak se role favoritů otočily. Věřím, že nám to nevadí a zhostíme se toho dobře a v Belgii vyhrajeme," vyhlásil kapitán Pála.

Tenistky se sjely na letiště z různých koutů republiky. Šafářová s Kvitovou z Prostějova, Benešová z Prahy, Záhlavová-Strýcová zůstala po příletu z Marbelly rovněž v české metropoli. "Šance na finále je velká a bylo by krásné se do něj dostat. Už semifinále je ale velký úspěch a udělám vše, abychom vyhrály," řekla Šafářová.

přehrát video
Před utkáním Belgie - Česko

Finále ženské obdoby Davisova poháru hrály české tenistky naposledy v roce 1988 ještě pod hlavičkou Československa, tehdy se z titulu radovaly hvězdy Jana Novotná s Helenou Sukovou. Navázat na ně by pro hráčky bylo velkou poctou. "Určitě, historie je pěkná, ale teď žijeme současností a všechny chceme nakouknout do finále," řekla Kvitová.

V Charleroi se bude hrát v hale na povrchu decotruf. Hráčky se už připravovaly na antukovou sezonu, ale návrat do haly jim nevadí. "Každý týden si na nějaký povrch zvykáme a jsou rozdíly i mezi jednotlivými antukami," řekla Šafářová.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.