ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Kvitová ladí formu na Fed Cup v Turecku

Velikost textu:

Praha/Antalya (Turecko) - Pod slunečními paprsky v Antalyi ladí česká tenisová jednička Petra Kvitová formu na semifinále Fed Cupu. V Turecku nabírá fyzickou kondici, ale zároveň bere každý den do ruky raketu. V pondělí se Kvitová s českým týmem vydá do Belgie na semifinále Fed Cupu. "Cítím se unaveně, ale to je na kondičním soustředění samozřejmé," řekla světová osmnáctka v telefonickém rozhovoru v rámci představení turnaje ITF Sparta Prague Open 2011, na kterém bude od 10. května nejvýše nasazenou.

Petra Kvitová
Petra Kvitová
Otevřít galerii
 • Petra Kvitová autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2320/231956.jpg?1297613222
 • Tenisové míčky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/74/7365.jpg?1202380876

Jednadvacetiletá Kvitová je před antukovou sezonu na soustředění v Turecku již potřetí za sebou se svým kondičním trenérem Josefem Ivankem. Na kurt chodí s hráči z Prostějova, i s vítězem juniorky Australian Open Jiřím Veselým.

V květnu se Kvitová objeví na pražské akci ITF s dotací 100 tisíc dolarů. Stromovce dala svěřenkyně trenéra Davida Kotyzy trochu nečekaně přednost před velkým turnajem kategorie Premier WTA v Římě, který má dotaci dva miliony dolarů. "Předtím hraju povinně v Madridu a Řím hrát nemusím. Spartu beru jako příležitost zahrát si po nějaké době doma, kde se vždycky ráda objevím. Snad mě přijedou povzbudit rodiče. A taky to mám jako přípravu na grandslamové Roland Garros, protože si tu zahraji víc zápasů a potrénuju doma," vysvětlila.

přehrát video
Reakce Petry Kvitové

Na Sparta Prague Open 2011 musí očekávat, že dojde na ryze české souboje. Letos už hrála na turnajích WTA dvakrát s Barborou Záhlavovou-Strýcovou, jednou vyhrála a jednou odešla poražena. "S českými holkami to je vždycky trošku těžké, když proti sobě musíme nastoupit. Ale co se dá dělat, na kurtu jsme soupeřky," řekla.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.